Підземна частина будівель сьогодні також нестабільна
Туристична привабливість Чернівців достатньо висока, у порівнянні з іншими містами України. Таку думку висловила начальниця відділу охорони культурної спадщини Олена Пушкова у програмі «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь».
– Таких добре збережених історичних центрів залишилося небагато. Це Львів, частково Одеса та Київ. Чернівці – той масив, який сьогодні збережено найкраще. Але дуже багато часу у нас не робили жодних капітальних вкладень для того, щоби підтримувати історичні будинки в належному технічному стані. Насправді, наші фасади, балкони й дахи, які обсипаються при зміні клімату – лише вершина айсбергу, – каже О. Пушкова.
Головна причина швидкого псування фасаду, на думку фахівця, є перезволоження несучих конструкцій будівель. Крім того, підземна частина будівель, на яких нині стоять пам’ятки, сьогодні також досить нестабільна.
– Є багато проблем, пов’язаних зі зсувами та перезволоженням ґрунтів. У нас рівень ґрунтових вод піднявся на 30%. Сьогодні, через постійні зливи та підтоплення він лише зростає. Все це не сприяє нашим потугам зі збереження технічного стану будівель. А роботи з осушування центру міста будуть ще дорожчими, аніж відновлення усіх фасадів в історичному центрі міста, - каже Олена Пушкова.