Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

На яку суму Єврокомісія оштрафує Чернівецьку міську раду?

Фото: Альони Чорної
Міська рада програла спір через міжнародний проект "Захист кордонів від небезпек, що поширюється безпритульними тваринами"
Фінансовий спір Європейської комісії і Чернівецької міської ради про долю 45 тис. евро у транскордонному проекті «Protection of borders against threats posed by homeless animals» («Захист кордонів від небезпек, що поширюються безпритульними тваринами»), розпочатий у 2017 р., вирішений на користь европейських партнерів. Тобто – новим листом міську раду поставлено перед фактом примусового стягнення вказаної суми, яка, за переконанням Європейської комісії та Міністерства регіонального розвитку Румунії, в Чернівцях була використана не за призначенням.
 

На яку суму Єврокомісія оштрафує Чернівецьку міську раду?

 

На яку суму Єврокомісія оштрафує Чернівецьку міську раду?

 

Отриманий лист свідчить про те, що поїздка начальника департаменту ЖКГ Ярослава Кушнірика в Бухарест 13 листопада 2017 р. для залагодження питання («meeting of amicable settlement») з румунською стороною була безрезультатна. Про що побіжно говорить і відсутність будь-яких повідомлень за її наслідками у прес-службі Чернівецької міської ради, і похмуре мовчання міського голови Олексія Каспрука. Робимо висновок, що Ярославу Денисовичу, який у 2013 р. був менеджером проекту «Захист кордонів...», переконливих аргументів у перемовинах знайти не вдалось, тож справа передана в Еврокомісію, а конфлікт буде вирішуватись у вищій інстанції, напряму із Брюсселем.

На яку суму Єврокомісія оштрафує Чернівецьку міську раду?

Лист від Европейської комісії, датований 28 червня 2019 р., мав лягти на стіл міському голові не пізніше середини липня. Це значить, що вже після його отримання мер Олексій Каспрук перевів Ярослава Кушнірика на посаду начальника відділу розвитку територій Чернівецької міської ради. По суті – на підвищення, до того ж у сферу, пов’язану з розподілом кредитів і грантової допомоги. Цього разу – на будівництво мосту через проспект Незалежності за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit).

Важко спрогнозувати, які репутаційні наслідки в очах іноземних партнерів матиме підвищення Ярослава Кушнірика, під чиїм керівництвом міську владу звинуватили в нецільовому використанні коштів – і другий рік поспіль добиваються їхнього повернення. Але вже достеменно ясно, що за несвоєчасну сплату бюджету світять додаткові штрафні санкції («increased by default interest»): міську раду або змусять заплатити живими грошима («enforcing payment»), або стягнуть 45 тис. евро з інших статей допомоги, адресованої Чернівцям («offsetting it against a payment»).
 
Чи знайдуть у Ратуші кошти на компенсацію і з яких статей їх знімуть для покриття збитків? Чи будуть посадові стягнення з Ярослава Кушнірика або інших «стрілочників» за дії, які Еврокомісія визнала нецільовим використанням? Урешті, чи судитиметься міська влада з европейськими партнерами – чи мовчки поверне гроші, станом на липень 2019 р. еквівалентні 1 млн. 245 тис. грн. – дізнаємось найближчим часом.

Варто зазначити, що і в попередніх листах адреса, вказана в шапці документу, містить помилку: «Novoselytsya district, Novoselytsya city». Проте, адресат («Department of Housing and Communal Services, Chernivtsi City Council») і стара поштова адреса департаменту ЖКГ («17-A Virmenska Street») указані правильно. Згадка Новоселиці в тексті пояснюється тим, що 3 з 29 проектів у рамках Спільної операційної програми «Румунія—Україна—Молдова» на 2007–2013 рр. стосувались об’єктів Новоселицького району.
 
Святослав Вишинський для «Буковинського центру»
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж