Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Через безгосподарність Каспрука бюджет Чернівців втрачає десятки мільйонів гривень

Завдяки системі "Прозорро.Продажі" сусідні з Чернівцями обласні центри щомісяця заробляють десятки мільйонів гривень
У 2017 році в Україні запрацювала система "Прозорро.Продажі", завдяки якій міста та громади отримали змогу ефективно розпоряджатися своїм комунальним майном та продавати його за реальними ринковими цінами.

Чернівці приєдналися до цієї системи у 2018 році. Однак, через безгосподарність міського голови Олексія Каспрука ця система у нашому місті практично не діє. Відповідно, бюджет міста не отримує десятки мільйонів гривень, які можна було б спрямувати на ремонт доріг, будівництво шкіл та дитячих садочків, закупівлю сучасного медичного обладнання для медичних закладів.   

Про це розповів член виконавчого комітету, фахівець з електронних закупівель Микола Проданюк у програмі "Чернівці сьогодні" на телеканалі "Чернівецький промінь":

- У 2017 в Україні запрацювала система "Прозоро.Продажі". Спеціалісти, котрі її впроваджували, створили систему реалізації державного і міського майна. Кожне місто, яке має надлишкове майно, чи майно, яким погано користується, чи не знає, як продати, за допомогою системи "Прозорро.Продажі" може виставити на аукціон, та залучити покупців, які зацікавлені, купити це майно за найвищою ціною.
Чернівці приєднані до цієї системи з 2018 року. Але на відміну від інших міст вона у нас використовується недостатньо.
До прикладу, у першому кварталі цього року Львів на реалізації майна заробив понад 130 мільйонів гривень, у другому кварталі – близько 60 мільйонів. Тернопіль у другому кварталі заробив 1,3 мільйони гривень. А Чернівці – 6 тисяч гривень. Разюча різниця.
Проблема нашого міста у тому, що немає політичного рішення ефективно використовувати приміщення, якими місто не користується і які місту не приносять грошей.
Потрібна реклама у ЗМІ, адже коли приходять 15-20 учасників, то ціна на майно суттєво піднімається, - зазначив Микола Проданюк.

Також, на думку, експерта, проблемою Чернівців є те, що комунальні приміщення десятками років здають в оренду за заниженими цінами.

- Є орендатори, які багато років платять одну і ту ж ціну, яка часто не відповідає ринку. Це часто громадські організації, підприємці. Замість того, щоб купити майно або брати його в найм за ринковою ціною, по домовленості беруть за неринковою. Наприклад, є ринкова ціна – 300 грн за квадратний метр, а здають за 15-20-30 гривень.
Якщо ж продавати через електронні системи, ціна зростає. Підприємці бачать, що є прозорі умови продажу, є закон, який захищає.
Місто втрачає гроші через непрозорі умови, на яких майно здається. Якщо діяти через систему "Прозорро.Продажі", то вартість майна зростає.
Каспрук у 2018 році заявляв про масові продажі, але результатів нема.
На даний момент не маємо детальної інформації, скільки майна належить громаді, які ціни на майно. Дані розпорошені в різних реєстрах.
А за допомогою "Прозорро.Продажі" ми би заробляли гроші на дороги, садочки, майданчики, - підсумував Проданюк.

 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж