Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Для ліквідації збитків від граду обласна рада проситиме гроші в Уряду

радіо Буковинська хвиля 100.0 FM Чернівці

Фото: facebook.com
Грошей місцевих бюджетів не вистачать для ліквідації таких масштабних наслідків
Аномальний град на Буковині понищив покрівлі, фасади, вікна бюджетних установ і приватних садиб, зупинив роботу місцевих підприємств та знищив сільськогосподарські посіви. Частина Сторожинця і досі без світла. Крім того, у місті відновлюють водопостачання. З об’єктів соціальної інфраструктури найбільше постраждали місцеві школи, гімназія, лісовий коледж та районна лікарня.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

"Взяв участь у засіданні оперативного штабу з ліквідації наслідків стихії, від якої сьогодні ввечері постраждав Сторожинець. Заслухавши оперативну інформацію про завдані збитки та першочергові роботи з їхньої ліквідації, оглянув будівлю Сторожинецької ЗОШ №1, де градом на 70% знищено покрівлю, пошкоджено її конструкцію та вибито вікна. Аналогічна ситуація і в районній лікарні, де дощівка підтопила 4-й поверх", - повідоми на своїй сторінці І. Мунтян.

Водночас голова облради повідомив, що збере засідання колегії обласної ради, яка прийме звернення до Уряду задля залучення коштів з резервного фонду державного бюджету, як це було у часи повенів 2008 року. Оскільки зараз, за попередніми оцінками, коштів місцевих бюджетів буде замало.

"Більше того, за прогнозами синоптиків найближчі два дні йтиме дощ і якщо оперативно не провести першочергові відновлювальні роботи, сума збитків може зрости в рази. Відзначив, що завтра з самого ранку зв’яжуся з керівниками лісогосподарських підприємств нашого краю та проситиму їх надати пиломатеріали для відновлення покрівель об’єктів соціальної інфраструктури. Адже якщо у навчальних закладах терміново не перекрити понищені градом покрівлі, початок нового навчального року буде зірвано. Допустити цього не можна", - каже Іван Мунтян.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно