Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«2 мільйони освітян можуть провести власну партію в парламент», – Юрій Халавка

Фото: promin.cv.ua
Науковцям заважає неорганізованість
Заступник директора Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету Юрій Халавка вважає, що за незадовільний стан в освіті у значній мірі несуть відповідальність профспілки.

«Маючи в національній профспілці науковців і освітян майже 2 мільйони людей, можна, по суті, провести партію в парламент... Але коли навіть науковці чи освітяни обираються в серйозні органи, вони в кращому випадку відстоюють інтереси свого навчального закладу, ніж дбають про загальний добробут чи рівень допомоги і захищеності науковців і освітян як суспільної верстви», – заявив Юрій Халавка в ефірі програми «Без емоцій» на телеканалі «Чернівецький промінь» 30 січня.

На думку науковця, незалежні профспілки в нинішніх умовах навряд чи будуть ефективніші.

Низький рівень зарплат у вищій освіті Юрій Халавка пов’язує з недостатнім рівнем фінансово-організаційної незалежності університетів. За оцінками науковця, лише 60–70% вищих навчальних закладів України готові до автономії

В той же час, за словами науковця, через специфіку законодавства на рівні університету складно вирішувати питання підвищення заробітних плат.

«Максимум, що може запропонувати керівництво [ВНЗ] – це якимось чином преміювати. Але дуже важко зробити це персоналізовано. Підвищення якщо і буде, то основним джерелом цього підвищення будуть рішення на державному рівні, а не на університетському. Принаймні, поки це не стане загальною практикою», – вважає заступник директора Інституту біохімії ЧНУ.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки у 2020 році збільшило фінансування Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича на 22,7 мільйона гривень.

За словами заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного, університет може «збільшити заробітну плату сильним викладачам. Це підвищить їхню мотивацію та покращить якість освіти у виші».

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж