Студенти розповідають, що у онлайн-сесії є свої плюси та мінуси
Вперше в історії ЧНУ сесія проходить в онлайн режимі. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича поділися враження про такий формат здачі екзаменів з журналістом "Чернівецького променя".
Викладачі, які освоїли роботу в онлайні дуже круто проводять оцінювання. Але є викладачі, які не освоїли до кінця і перенагружають студентів. Мінуси - нестача живого спілкування. Плюси - інтерактивна взаємодія між студентами та викладачами. Зараз проводиться залікова сесія, поки що я повністю задоволена її результатами, бо викладачі справедливо оцінюють нас за досягнення протягом семестру як аудиторного, так і дистанційного навчання. Стосовно екзаменаційної сесії, то хвилююсь трохи більше, ніж зазвичай, але вірю в краще, - розповідає студенка історичного факультету Лілія Івоняк.
Студенти розповідають, що не одразу зрозуміли, як саме проходитиме навчання, а тим паче сесія, адже звикли до "живого" навчання.
Спочатку, було недорозуміння, як взагалі навчання проходитиме. Але згодом, все налагодилося. Ми встановили «Гугл міт» і саме таким чином нас викладачі навчали. Задавали письмові завдання, а також відповідали на семінарах. Наразі у нас проходить сесія таким чином: заходимо на онлайн-платформу відповідаємо, викладач слухає, ставить додаткові запитання. І все. Можна навіть сказати, що це як звичайний залік. Загалом, навчанням я задоволена, - студентка філологічного факультету Наталія Спатарь.
Також роповідають, що у форматі онлайн-сесії є більша спокуса для недобросовісної здачі сесії.
В онлайн-сесії є свої плюси та
мінуси, один з очевидних плюсів є те, що не потрібно вставати за дві години до
екзамену, малюватися, збиратися, їхати пів години до університету тощо. У
випадку онлайну потрібно за 15 хв встати, вмитися і в принципі ти готовий
складати екзамен. Мінусом, на мою думку, є те, що тільки добросовісні студенти не шукатимуть шляху для списування на онлайн
сесії, — студентка юридичного факультету Ірина Гуменюк.
І звісно є студенти, яким формат навчання онлайн не до вподоби.
З трьох
заліків у мене тільки один був нормальний, викладач зробив 40 тестів і залік
проходив у мудлі. Інший викладач взагалі не виходив з нами на зв’язок, за час
карантину кинув нам тему двох есе і за них він нам поставить залік. До третього
викладача ми писали дві модульні, читали багато книг і на основі цього він
ставив оцінки. Це найлегша сесія за чотири роки навчання. Продовжувати практику
онлайн сесії мені не до вподоби, адже до звичайної сесії готувалася та вчила
набагато більше, - студентка історичного факультету Елизавета Дзюбак.
Ректор університету на своїй Фейсбук-сторінці розповів, що онлайн-навчання та онлайн-сесія - це серйозний виклик для всіх, як для викладачів, так і для студентів. Та університет вже продемонстрував своє уміння швидко адаптовуватись до нових умов, свідченням чого є те, що абсолютна більшість викладачів та студентів успішно працює в системі електронного навчання університету.