Аби з 1 січня 2021 року уся система територіальної організації влади могла ефективно працювати у нових умовах, потрібно провести вибори у жовтні цього року Із наступного року більшість послуг надаватимуться на рівні громад. Райони ж будуть потрібні здебільшого для організації системи державної виконавчої влади на місцях. Тому мешканцям міст і сіл не варто надто перейматися питаннями зміни конфігурацій і функцій районного рівня.
Про це йшлося під час пресконференції «Нові райони в Україні: від кількості до ефективності» за участі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди та народного депутата України, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, повідомляє сайт Чернівецької обласної державної адміністрації.
Спікери нагадали, щоб з 1 січня 2021 року уся система територіальної організації влади могла ефективно працювати у нових умовах, потрібно провести вибори у жовтні цього року на новій територіальній основі громад і районів. Отже не пізніше середини липня, до кінця цієї сесії Парламенту, мають бути ухвалені рішення про створення громад і районів.
Ми плануємо, що
Уряд ще цього тижня подасть до Верховної Ради проєкт постанови, яка визначає
перелік районів і їхній склад по громадах. Часу на прийняття цієї постанови –
до середини липня. Також найближчим часом до Парламенту буде поданий законопроєкт,
який врегульовуватиме процедурні питання ліквідації старих і утворення нових
районів, і ми очікуємо, що народні депутати приймуть його у вересні цього
року, – уточнив В’ячеслав Негода.
Щоб проголосувати
за постанову про нові райони, Верховна Рада має три парламентські тижні. Отже є
лише одна спроба. Якщо результат голосування буде позитивним, з нового року
житимемо у новій – децентралізованій Україні, – сказав Віталій Безгін.