Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Руслан Цаплюк: «Порядок – буде!»

Сьогодні поспілкувались з кандидатом на посаду міського голови 
До виборів залишається менше тижня. Цинізм та брехливі обіцянки вже нікого не дивують. Надзвичайно складно робити вибір, коли на кожному перехресті триметрові обличчя переконують в своїй щирості. Та українці вже навчені негативним досвідом. Тому ці вибори стануть показовими для містян. Чи насправді чернівчани готові обрати сильного та чесного міського голову.

Сьогодні поспілкувались з кандидатом на посаду міського голови Русланом Цаплюком. Прямі запитання та правдиві відповіді.
 

Пане Руслане, чому балотуєтеся саме від політичної партії «Сила і честь» Ігоря Смешка?

- Мені імпонують ідеї цієї політичної сили. І мені імпонує рівень професійної та політичної підготовки її лідера Ігоря Смешка – доктора технічних наук, генерал-полковника, колишнього глави Служби безпеки України. Суть ідей нашої партії – країні, а також її містам і селам, потрібна сильна та чесна влада. Це мають бути професіонали, люди дії, які звикли відповідати за свої слова. Наша команда зможе побудувати чітку вертикаль влади і відновити механізми місцевого самоврядування та відповідальності. Щоби кожен посадовець власною посадою відповідав за кожне своє рішення. Владі, як повітря, потрібна жорстка дисципліна і відповідальність.

Наскільки все це стосується Чернівців?

Стосується більше, ніж будь-яких інших міст. За цих п’ять років влада у Чернівцях перетворилася на якийсь стихійний базар, де різні групки людей щось каламутять і на тому заробляють. Ці групки не мають ні поваги до чернівчан, ні поваги до своїх опонентів, ні навіть поваги до самих себе. Тому нині влада у Чернівцях – це хаос, бардак, непрофесійність, безвідповідальність і зловживання. Все це однозначно необхідно швидко і радикально припиняти.

На Вашу думку, чи є ефективною діюча міська влада?

Діюча влада є вкрай неефективною з трьох причин. По-перше, у мера не було власної команди, а були випадкові люди. За таких умов злагоджена командна робота неможлива. По-друге, у діючій владі немає людей, які мислять стратегічно. Їхнє планування обмежено лише латанням дірок – бюджетних, комунальних, інфраструктурних, тому вони нездатні крок за кроком втілювати у життя довготривалі проекти. По-третє, у міській владі перебуває чимало людей заради наповнення власних кишень.

Тому в місті необхідно відновлювати керованість, а чиновників і депутатів поставити на місце, чітко їм пояснити їхню відповідальність перед містом і людьми, обрізати всім доступ до корупційної кормушки.

Як ви плануєте це зробити?

Є різні методи: пояснення, роз’яснення. Дисциплінарні методи, можливо, навіть десь трохи недипломатичні. Але з безвідповідальними, нехлюями і крадіями нашій команді не по дорозі. Депутат і чиновник мають служити громаді Чернівців, якщо вибрали собі такий шлях, а не власній кишені. Влада має бути жорстка, але справедлива. Я не збираюся бути міським головою – весільним генералом, на відміну від попередника. Йому різні групки депутатів і угруповання у виконкомі обрізали на свій розсуд повноваження, скориставшись різними лазівками у законах та юридичними маніпуляціями. Як таке може бути, що обраний громадою у два тури міський голова може виділяти своїм розпорядженням з бюджету лише п’ять тисяч гривень? А де Бюджетний кодекс? Чи у нас його підміняють органи колективної безвідповідальності – міськрада і міськвиконком? А як це так, що міськвиконком голосує, щоби не надавати міському голові слово? Ви хто такі? Він же сам вас туди подавав. Його обрала громада і він має відповідати перед нею. І цю вакханалію потрібно швиденько припиняти. Для цього міському голові і потрібна команда однодумців у міській раді. І це команда партії «Сила і честь» Ігоря Смешка, з якою ми йдемо на вибори.

Чи згідні ви з думкою, що Чернівці зараз занепадають, а от інші міста розвиваються.

Якщо взяти кількість дорогих авто на вулицях, торгових площ на душу населення, банкетних залів, то я би не сказав про занепад. Бо інакше, це якийсь дуже дивний занепад. Я би стан міста охарактеризував, як хаотично-безвідповідальний. І влада, і чимало мешканців якось дивно ставляться до Чернівців, лише як до джерела свого прибутку. Це є безвідповідально. І більша вина тут саме влади, яка й сама зловживає корисливими мотивами, і спонукає до цього мешканців. Тому у місті замість стабільного сталого громадського розвитку процвітає споживацьке ставлення до ресурсів громади, їх хижацький і несправедливий розподіл. В інших містах влада більше дбає про спільний інтерес громади, тому так більше помітні загальні успіхи. Відповідно, й у людей довіра до такої влади вища – вони цінують те, що робиться для загального блага.

Можете навести приклади?

Прикладів безліч. От як так могло статися, що місто на кордоні із Євросоюзом, яке гордиться своєю європейськістю, повністю на добрий десяток років загубило співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку та іншими міжнародними фінансовими структурами? І через це 50 нових тролейбусів опинилися в Кременчузі. А фізкультурно-оздоровичий комплекс із басейнами замість нашого «Гравітону» вже будують у Коломиї – за фінансової підтримки уряду. А автобуси нові за кошти Євробанку закупив Івано-Франківськ. Сміттєсортувальний завод за кошти того ж Євробанку реконструкції та розвитку будуватиме Хмельницький. Все це, що вже є і буде в інших містах - наслідок бездіяльності і я би навіть сказав злочинної безвідповідальності нинішнього складу міськради. Який тепер заворушився і почав бігати, аби отримати вже в наших банках кредит 150 мільйонів під дуже високі проценти. То як ці люди знову можуть балотуватися? Де їх, як кажуть на Буковині, лице? В нормальних містах Європи їх би за це все ніхто ніколи і нікуди не обрав. А ми… Гречку з’їмо, а на розвалених тролейбусах будемо їздити. І на маршрутках, що горять на ходу.

Як підприємець, як би ви оцінили рівень довіри малого бізнесу міста до влади і рівень сприяння міської влади його розвитку.

-Рівень? Як жахливий. У міській раді частина членів виконкому і депутатів створили корупційну систему «рєшалова» проблем підприємців, та й простих чернівчан. Елементарні земельні та майнові питання. що стосуються продовження оренди, викупу тощо, перетворилися для декотрих ділків у джерело непоганого прибутку. Підприємців місяцями водять за носа, аби лишень вони прийшли «порішати». Питання тих же, хто хоче все робити законно і не згідний на ходіння і приниження, місяцями «довивчаються» і «дорозглядаються». При цьому мовчать і самі підприємці, і правоохоронці, які їдять свій хліб із податків тих же підприємців. Партія «Сила і честь» і я особисто, як кандидат на посаду міського голови Чернівців, мовчати не будемо. Й іншим не дамо замовчувати цю проблему.

Якими будуть перші кроки Вас і команди після виборів?

Ставимо перед собою декілька ключових завдань. Перше, відновити керованість містом. Зокрема, повернути повноваження міського голови, які були забрані депутатами і виконкомом у попереднього мера. Друге, зламати схему «рішалова» та «довивчень» за участю ради і виконкому, внісши зміни до Регламенту міської ради. Третє, активізувати модернізацію зношених інженерних комунікацій – тепломереж, насосних станцій водоканалу, магістрального водогону – кошти на це є від міжнародних партнерів, лише роботи чомусь гальмують роками – видно чекають, де би поживитися «відкатами».

А загалом, які би ви поставили перед собою завдання на п’ятирічний період?

Хотів би зупинитися на соціальному захисті чернівчан старших поколінь. Замість розбазарювання і розкрадання міських коштів міська влада може значно покращити соціальний захист старших чернівчан. Зокрема, на мою думку, реально збільшити розмір одноразової допомоги тим самотнім літнім людям, які її потребують. Також місто здатне ввести доплати з міського бюджету тим пенсіонерам, яким виповнилося 80 років.

Також ми зможемо відновити на місцевому рівні частину пільг, які мали «діти війни» - покоління, якому зараз 75 і більше років і на юні роки якого випали лихоліття важкого післявоєнного періоду.
Для цього не потрібно якихось надзвичайних зусиль. Просто потрібна повага до старших, відповідальність перед ними. І потрібно менше красти.


Наше місто. яке в неоплатному боргу перед цими людьми. обов’язково має повернути їм достойний рівень життя і ту неповторну ауру старого міста, про яку досі згадують колишні чернівчани в усьому світі.
Обіцяю чернівчанам, якщо оберуть мене мером, «ПОРЯДОК БУДЕ!»

 Руслан Цаплюк: «Порядок – буде!»

 

 

 

 

 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж