Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Тут зможуть отримати прихисток матері із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, або жінки, що потерпають від домашнього насильства

У будівлю колишнього протитуберкульозного санаторію «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги, який раніше розташовувався на вулиці Білоруській.

Для потреб закладу переобладнали пульманологічний корпус. Тут зможуть отримати прихисток близько 30 осіб – матері із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, або ж жінки, що потерпають від домашнього насильства. У старому приміщенні центру могли розмістити щонайбільше 18 людей, причому їм доводилося тіснитися у двох кімнатах.
Будівлю, у якій розміщувався раніше центр, ми орендували у Чернівецької міської ради. Вона була в жахливому стані, у кімнатах сирість, пліснява. До того ж, площа приміщення не дозволяла надавати допомогу усім, хто її потребує. Досить багато жінок далі продовжували терпіти знущання, бо розуміли, що в центрі – не краще, – пояснює заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.
Як розповіла адміністраторка центру соціально-психологічної допомоги Наталія Кайнова, часто траплялося таке, що вночі поліція привозила жінок, які постраждали від насилля, а покласти спати їх було нікуди, стелили на кухні. Адже у одній кімнаті мешкало по 8 осіб, часто це були матері з немовлятами. Дітки вночі плакали, будили одне одного. Відновити у таких умовах психологічну рівновагу та навіть просто відпочити було важко.
Зараз у центрі мешкають четверо жінок, троє з них – із дітками. Після переїзду у кожної є окрема кімната. Крім того, тут гарна велика територія, можна гуляти, для дітей облаштуємо ігрову кімнату. На Білоруській будівля центру була прямо біля дороги, – пояснила Наталія Кайнова.
Новій кімнаті тішаться Інна та двоє її діток. Кажуть, тепер зможуть ретельніше зосередитися на навчанні, адже ніхто не заважатиме. Жінка приїхала з Донбасу.
Тут хороші умови, вдячні працівникам центру за все, будемо обживатися, – розповідає Інна.
За словами Наталії Гусак, збільшення площі дозволить також розширити перелік послуг, які надаватимуть у центрі.
 
Є вакансії психологів, вихователів, тож якщо маєте відповідний фах і хочете працювати з людьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, зголошуйтеся, саме ви допоможете розпочати їм нове життя. Також у найближчих планах – влаштувати дітей у школу та садочок, організувати для них різноманітні позашкільні заняття, – сказала заступниця голови ОДА.

Матері та дітки іще не облаштувалися у центрі, тож волонтери, які бажають допомогти, можуть звертатися до закладу. Тут раді будуть як робочим рукам, так і речам, продуктам, засобам гігієни.

Крім того, жінки, що потерпають від насильства, або опинилися у скруті, можуть звертатися до обласного центру соціально-психологічної допомоги, телефон: +380951005008.

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

У колишній протитуберкульозний санаторій «Садгора» перевезли обласний центр соціально-психологічної допомоги

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
01:00
Юна буковинка стала срібною призеркою у фіналі світової серії OCEANMAN WFC 2025 Dubai
ВІДЕО
23:50
Віддав життя за майбутнє України: буковинці прощаються з полеглим Героєм
ВІДЕО
23:30
Постраждало двоє людей: у Новодністровську зіткнулись Hyundai та Volkswagen
ВІДЕО
23:05
Підпалив вантажівку за винагороду: буковинцю загрожує до 10 років за ґратами
ВІДЕО
22:55
«Платити чи ні?»: депутати Чернівецької міськради продовжили безоплатний проїзд для військових на Калинку
ВІДЕО
22:39
Амфетамін на мільйони: на Буковині судитимуть організатора нарколабораторії
ВІДЕО
22:33
Бійці 81-ї бригади отримали від «Української команди» потужні зарядні станції
ВІДЕО
22:00
У Чернівцях помер найстаріший працівник теплокомуненерго. Чоловік пропрацював 55 років
21:37
У Львові жителів пригостили тирамісу з ковша трактора. Мережа вибухнула критикою
ВІДЕО
21:16
У Чернівцях стартує проєкт «Куратори для хвостиків»
19:26
Через російський удар по Одещині закрили два КПП на кордоні з Молдовою
18:29
В Україні запустили додаток екстреної допомоги «112», який працюватиме без мобільного зв'язку
17:59
На Буковині розпилили аварійне дерево на території ліцею
17:55
У Чернівцях відбудеться різдвяний концерт класичної гітари у стінах храму
16:43
Сержант із Буковини Максим Шаталов отримав «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ
15:52
Триває набір до патрульної поліції в Чернівецькій області
15:43
У Чернівецькому районі сапери знешкодили снаряд часів Другої світової війни
14:48
У комендантську годину сів п’яним за кермо: у Чернівцях патрульні затримали водія
14:15
На Винниченка в результаті ДТП перекинулася вантажівка
14:02
Біг кілометр із роздробленою ногою під атаками дронів. Історія нацгвардійця Вадима Лобчука
ФОТО
13:32
У Чернівецькій області на Дністрі браконьєр наловив риби майже на 400 тисяч гривень
ФОТО
13:12
Як на Буковині уникнути черг на кордоні у святкові дні: поради прикордонників
12:42
На Вінниччині від голоду помер 10-річний хлопчик з інвалідністю
12:08
Амфетаміну на 4 мільйони. Під Чернівцями викрили підпільну нарколабораторію
ВІДЕО
ФОТО
11:56
Верховна рада підтримала перейменування копійок на шаги
11:36
Пожежа у гуртожитку на Буковині. Рятувальники евакуювали мешканців з будівлі
ФОТО
10:50
У Новодністровську внаслідок зіткнення автівка перекинулась на дах
ФОТО
10:20
Командир роти ударних БПЛА з Буковини отримав орден Богдана Хмельницького
09:44
У Чернівцях активіст виграв суд у «Зелентресту» через впавшу гілку на його автомобіль
09:17
Євро майже 50 гривень. Курс валют у Чернівецьких обмінниках
08:56
Сьогодні на Буковині хмарно, можливі опади
08:25
На Буковині віддадуть останню шану захиснику Степану Скриплюку
22:15
Онлайн-наркокрамниця і «закладки»: у Чернівцях судитимуть 30-річного чоловіка
ВІДЕО
22:12
На Буковині військових, які проходять реабілітацію, познайомили з традиційною бесарабською кухнею
ВІДЕО
21:49
Сусіди помітили густий дим: в селі Погорілівка горів житловий будинок
ВІДЕО
Усі новини