Розміщення у колишньому санаторії цих двох центрів дозволило б зберегти територію для дітей та створити тут за короткий час справжнє соціальне містечко
Про це під час пресконференції розповіла заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.
За словами Наталії Гусак, у приміщеннях, що вивільнилися після закриття санаторію, у перспективі також зможуть надавати і нові соціальні послуги, наприклад, відкрити кімнати денного перебування для дітей, організувати консультації психолога для жінок, що потребують допомоги.
Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги – єдина на Буковині установа, яка надає послуги матерям, що опинилися у складних життєвих обставинах, особам, які потерпають від домашнього насильства. Однак працює він у колишній бібліотеці. Тут є лише три кімнати, у кожній із яких перебувають по 8 осіб.
Не краще ситуація і у колишньому притулку для дітей. Заклад розраховано лише на 30 ліжок, тож часто місця для всіх охочих не вистачає.
За словами Наталії Гусак, розміщення у санаторії «Садгора» цих двох центрів дозволило б зберегти територію для дітей та створити тут за короткий час справжнє соціальне містечко, яке надаватиме комплексні послуги. Тож саме такий варіант пропонуватимуть обласній раді. Наразі готують відповідний проєкт рішення, який розглянуть під час сесії депутати.
Нагадаємо, 4 лютого, на сесії Чернівецької обласної ради, депутати підтримали рішення про ліквідацію обласної комунальної установи «Дитячий санаторій «Щербинці», протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ» СТМО «Фтизіатрія», «Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора», оскільки Національна служба здоров’я України не фінансує подібні заклади. При цьому хворі на туберкульоз не залишаться без медичної допомоги, адже санаторії передбачали оздоровлення, а лікувальні послуги надають спеціалізовані відділення і диспансери.