Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині лісівники відновили 1,5 тис. гектарів лісу

Найбільшу частину площ лісовідновлення становить ялиця біла – 475 га, бук лісовий – 387 га та ялина європейська – 324 га
За 2020 рік державними лісогосподарськими підприємствами Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства проведено комплекс робіт з відтворення лісових ландшафтів на загальній площі 1442 га.
 
Відтак висаджено суцільних насаджень на площі 373 га, а лісовідновлення шляхом збереження природного поновлення проведено  на території в 1068 га.
 
У минулому році 74% лісу на Буковині було відтворено методом природнього поновлення. Цей спосіб має переваги над штучним. В першу чергу, через підвищення значення фактору природного добору, бо, як правило, виживають більш біологічно стійкі особини, починаючи з насінини. При природньому поновленні забезпечується рівномірне нерегулярне розміщення рослин на ділянці, характерне для природних лісів. За таких обставин дерева розвиваються одразу на місці, без «шокової терапії» під час пересадки сіянців чи саджанців, – повідомив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь ГОНЧАР.
 

Минулоріч весняна лісокультурна кампанія почалася рано. Причини цьому – винятково тепла зима та брак вологи. Тож лісівникам довелося працювати хоч і швидко, але надзвичайно ретельно, адже при таких погодних умовах дати життя новому якісному лісу надзвичайно важко.

Найбільшу частину площ лісовідновлення становить ялиця біла – 475 га, бук лісовий – 387 га та ялина європейська – 324 га. При правильному підході ці насадження виростуть у молоді ліси. Робота щодо відновлення лісу – копітка і довготривала. ЇЇ результат на конкретній ділянці пересічному громадянину стає помітним лише через кілька років.

Ефективні агротехнічні догляди за лісовими культурами здійснені на загальній площі 2578 га. Також лісівники краю посіяли насіння лісових порід дерев у розсадниках на площі 3,2 га при завданні – 2,4 га (133%).скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж