Закиди у бік «Укравтодору» і «Великого будівництва» ґрунтуються виключно на припущеннях, чутках або відвертій брехні
Про це йдеться у відповіді Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору) на адресу голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна щодо звинувачення у корупції під час будівництва Полтавської траси у рамках президентської програми «Великого будівництва».
Як наголошують у Укравтодорі, нічим необґрунтовані заяви про так звані «відкати» на ринку, а також безпідставні звинувачення у корупції, з'являються через нефахову аналітику тих, хто ці заяви розповсюджує.
«Реальних фактів корупції за майже півтора року роботи нової команди «Укравтодору» так ніхто і не зміг надати — окрім окремих випадків, розслідування яких досить часто відбувалось за ініціативи керівництва «Укравтодору», - сказано у повідомленні.
Зокрема, у своїй відповіді команда «Укравтодору» спростовує слова Шабуніна про корупційну маржу, наприклад на ремонті полтавської траси (оплаченого з Фонду протидії COVID-19), яка нібито становить 20%.
«Щодо полтавської траси - у 2020 році Укравтодору нарешті вдалось завершити 10-річний проєкт-довгобуд на так званій «полтавській трасі» – 80-ти кілометровій ділянці дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський. Чотири смуги траси отримали нове покриття, а сама дорога розширена до першої категорії», - зазначили у «Укравтодорі» та нагадали, що сам проєкт оновлення частини маршруту від Києва до Полтави реалізовано у рамках співпраці зі Світовим банком.
У повідомленні наголошується, що оскільки ділянка оновлювалась у рамках проєкту Світового банку, то визначення підрядника на відкритих торгах тут відбувалось за правилами міжнародної організації, орієнтованими на попередження корупційних ризиків.
«Закупівлі за правилами МФО – це те, до чого прагне Укравтодор на українському дорожньому ринку. Розмови про корупцію тут мають підкріплюватися реальними фактами та доказами», - зазначають у «Укравтодорі».
Щодо закидів про витрачання коштів з Covid-фонду, то відзначається, що в офіційній доповіді щодо дій України у подоланні наслідків коронакризи Світовий банк відзначив важливість великих інфраструктурних проєктів.
«Протягом 2020 року ні разу не йшлось про те, що не вистачає коштів на конкретні антиковідні заходи. Звертаємось до Віталія Шабуніна з вимогою або навести реальні факти корупції, і тоді ми готові зі свого боку максимально сприяти у розслідуванні подібних випадків — або вибачитися за необґрунтовані звинувачення», - резюмують представники «Укравтодору».
У своєму дописі Віталій Шабунін посилався на матеріали видання «Наші гроші». Раніше «Укравтодор» вже детально розбирав маніпуляції стосовно кошторисної вартості робіт з боку цього ЗМІ.