Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«Чернівцітеплокомуненерго» заборгувало 230 мільйонів НАК «Нафтогаз України» та залишилось без газу


Тепловики не можуть заключити нові договори на постачання природного газу

Нещодавно завершився опалювальний сезон, але щоб цієї осені в оселях чернівчан були теплі батареї, «Чернівцітеплокомуненерго» необхідно розрахуватись з боргами за газ, адже на сьогодні вони становлять вже понад 230 мільйонів гривень. Окрім того є певні зміни і в законодавстві, через, що комунальне підприємство вже залишилось без газу. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті комунального підприємства.

 

З 1 травня 2021 року виробники теплової енергії повинні будуть перейти на роботу в умовах ринку газу, на засадах вільної конкуренції.
23 квітня НАК «Нафтогаз України» надіслав виробникам теплової енергії, включаючи МКП «Чернівцітеплокомуненерго» листи, в яких повідомляється про можливість укладення підприємством з 1 травня 2021 року контрактів на купівлю природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що входить до складу Групи «Нафтогаз», або ж вибору альтернативних постачальників газу. При цьому зазначено, що контракти із ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» будуть укладатись на комерційних засадах, на умовах попередньої оплати або ж надання банківської гарантії.
На даний момент заборгованість підприємства перед НАК «Нафтогаз України», складає 230 млн 740 тис грн. Данна заборгованість утворилася через невідшкодування підприємству різниці між фактичними витратами та встановленими тарифами на комунальні послуги з 1.01.2016 року та заборгованість споживачів перед підприємством за надані послуги з теплопостачання на суму 89 млн грн., - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначили на комунальному підприємстві «Чернівцітеплокомуненерго», через те, що не має можливості заключити нові договори на постачання природного газу на умовах запропонованих НАК «Нафтогаз України», і до моменту вирішення даних питань на державному рівні, з 1 травня 2021 року КП тимчасово призупиняє споживання природного газу.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно