Результатом візиту стане напрацювання фінального тексту законопроекту «Про національні меншини в Україні»
Представники майже 80 національностей проживають нині на Буковині. Це 25% від загальної кількості населення краю. Найбільшу частку серед етнічних спільнот становлять румуни, молдовани, росіяни, поляки, білоруси та євреї. Про це ішлося у презентації, яку представила заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко членам парламентського Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, пише Чернівецька ОДА.
– Наша мета – безпосередньо поспілкуватися із представниками етнічних спільнот, аби почути, із якими проблемами вони стикаються в Україні та зрозуміти, що з цим можна зробити на рівні парламенту. Маємо змінити закон так, аби національні меншини відчували – про них у державі дбають, – сказав Дмитро Лубінець.
Ірина Ісопенко запевнила, що представник національних меншин на Буковині отримують якісні освітні послуги рідною мовою та мають змогу реалізувати свій культурний потенціал.
Так, в області є 57шкіл із румунською мовою навчання, 17 двомовних, 1– з російською мовою. Польську та іврит вивчають як предмет у 3 школах та факультативно в 2. У краї діють 27 національно-культурних товариств, а у Чернівцях є румунський, польський, німецький та єврейський доми.
65 пам’яток історії та монументального мистецтва, 35 меморіальних дощок встановлено, аби вшанувати видатних постатей етнічних громад в області. А також 36 вулиць названо на честь представників національних меншин. Дмитро Лубінець, своєю чергою, подякував, що у Чернівецькій області дбають про інтереси різних етносів.