Через пандемічну реальність нам довелося адаптувати спортивну рутину до пропонованих обставин Одна прописна істина повчає: фізична активність корисна для здоров'я. Через пандемічну реальність нам довелося адаптувати спортивну рутину до пропонованих обставин. Влітку це було неважко: заняття спортом на свіжому повітрі — окремий вид задоволення.
Фiтнес-тренер Iванна Павлюк розповість: як Covid-19 вплинув на її роботу та дасть поради як тримати себе у формі не зважаючи на обставини.
— Багато людей займаються спортом зараз вдома, онлайн. Чи ефективні такі тренування на самоті?
— Це свого роду випробування. Люди не звикли вдома займатися спортом, але іншого вибору не було. З’явилось багато вільного часу і всі почали шукати чим його заповнити. Свої тренування я проводила в Інстаграм, в прямих ефірах. Також був окремий чат з дівчатами, де обговорювали всі нюанси. У колективі, звiсно, мотивації у всіх більше, але якщо не бачити цілі (заради чого ви займаєтеся), ця мотивація швидко вичерпається.
Тому - поставили мету, і добивайтесь будь-якими способами. Благо вибір великий!
— Iванна скажіть, будь ласка, кілька практичних порад, як тримати себе у формі в цьому сезоні, дотримуючись дистанції.
— Займатись з тренером. Персональні тренування — чудовий вихід, коли багато справ, а бажання бути здоровим і підтягнутим теж присутнє. Перевага індивідуальних занять у тому, що є можливість бути в центрі уваги упродовж всього тренування, отримати чітку вибудову правильного виконання вправ і скласти план тренувань на найближчий час, щоб займатися самостійно. Такий варіант добре поєднується з атмосферою карантину, адже дотримуючись дистанції, вдається проявляти відповідальність, а постійний зв'язок в FaceTime, скажімо, є хорошою мотивацією для руху до мети.
Наступне — знаходити час уранці. Почніть з ранкової розминки, щоб сформувати звичку. Але можливо, справа тут зовсім не у звичці, а у відчуттях. Якщо приділяти кілька хвилин після пробудження невеликий розминці, то після нічного оніміння тіло буде почуватися більш живим, гнучким, сильним і дихаючим. Чи потрібно згадувати про те, що фізичні навантаження безпосередньо пов'язані з нашим настроєм і здатністю тверезо мислити? Коли м'язи знаходяться в тонусі, є можливість відчувати своє тіло тонше, ми стаємо здатними впливати на відчуття і знаходити баланс між зовнішнім і внутрішнім станами.
І останнє —довіритися онлайн-ресурсам. Те, чого не було у велнес-гуру ще якихось п'ять-десять років тому, тепер є у нас. Платні та безкоштовні, годинні і трихвилинні, інтенсивні і розслаблюючі, під настрій і згідно з особистими потребами.
— Деякі вирішують підібрати собі дієту за допомогою Інтернету, не звертаючись до дієтолога. Це небезпечно? Чи може фітнес-тренер розробити раціон харчування для своїх клієнтів?
— В iдеальному варіанті потрібно дізнатися особливості свого організму. Існують спеціальні клініки, де вас обстежують, розкажуть, які продукти категорично не можна, а на які - "опиратись". Але це вимагає часу і грошей.
Інтернет і фітнес-тренер можуть дати загальні стандартні рекомендації, які зможуть вас направити на пошуки своєї дієти. Але варто прислуховуватися до особливостей вашого організму, у кожної людини є свої переваги: хтось не сприймає лактозу, хтось - вегетаріанець. Виходячи з цього, і будуйте свій раціон харчування.
Секретна формула міцного здоров'я і гарного тіла — постiйнiсть. Будьте постiйно в русі, будьте постійнo в здоровому харчуванні і будьте постійнo в гарному відпочинку!», — фітнес-тренер Іванна Павлюк.
Христина Гончарюк,студенка 4 курсу
кафедри журналістики, ЧНУ ім. Ю.Федьковича