Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вакцинація проти COVID-19: скільки людей щепилися вдруге та як отримати "ковідний" сертифікат


Наразі в Чернівцях проводять щеплення трьома вакцинами: Astra\Zeneca, Pfizer та CoronaVac

Станом на 19 червня першою дозою вакцини проти коронавірусної інфекції щепленр всього 28 902 буковинців. Зокрема, за минулу добу імунізацію пройшли ще 447 осіб. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької облдержадміністрації.
 
Закінчили процес імунізації, тобто щепилися вдруге, уже 7397 буковинців. 437 з них отримали щеплення минулої доби, 18 червня. Ті буковинці, які отримали вже друге щеплення можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - повідомляють у МОЗ.

Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону. 
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:
  • Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.
  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.
  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
  • Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).
  • За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.
  • Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров'я та підпис лікаря.
  • Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.
  • Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
  • Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження
Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття. 

Довідково: 

Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл  Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання. 


 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно