Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«Борги переклали на плечі чернівчан!»: у Чернівцях ціна за тепло стане вдвічі більшою


Експерти запевняють високі ціни не вирішать питання заборгованості, а чернівчани тим часом обурюються такими змінами Тепло у домівках стане дорожчим у два рази. Підвищення тарифів за тепло під час опалювального сезону відчутно вдарить по гаманцям чернівчан. Експерти запевняють високі ціни не вирішать питання заборгованості, а чернівчани тим часом обурюються такими змінами. 
 
Ціни на тепло знову зростуть. Проте цього разу сума в платіжках чернівчан підвищиться вдвічі. Дане рішення прийняли на засіданні виконкому. Таку  необхідність пояснили тим, що «Чернівцітеплокомуненерго» має серйозні збитки, а підвищення цін на тепло має вирішити цю проблему. Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко каже: відтепер виплачувати борги підприємства доведеться чернівчанам. 
Ось ці всі борги, які виникали на підприємстві, вони перекладались на місцевий бюджет. Сьогодні ці кошти будуть перекладатися вже на плечі чернівчан, - каже голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Ціни на тепло стали найвищими по Україні, дорожчі ніж у Києві. За словами Олега Попенка, стрімке підвищення тарифів не вирішить проблему заборгованості. Все через те, що більшість чернівчан не матиме змоги оплачувати комунальні послуги вчасно. 
Бо фактично всі ці питання щодо діяльності комунального підприємства вже будуть лежати на тому, як будуть сплачувати чернівчани за комунальні послуги. За теплопостачання і гарячу воду. А якщо зростання комунальних тарифів приведе до зростання заборгованості споживачів за надані послуги, то зростання тарифів не вирішить питання, існуюче питання, тобто далі так буде продовжуватися, - розповідає Олег Попенко.

Минулої зими чернівчанам за тепло в двокімнатній квартирі доводилось платити від однієї до двох тисяч гривень на місяць, а вже цього опалювального сезону із гаманця доведеться віддати близько чотирьох тисяч. Містяни таким різким підвищенням обурені і в один голос запевняють: коштів на оплату не вистачить. 
Неможливо навіть буде оплачувати. Враховуючи наприклад мій пенсійний вік і дружини. Це дуже навіть важко. І так уже борги є і це просто прірва. Я навіть не те, що обурений, я в розпачі, - каже чернівчанин Олександр.

У мене чотирьох кімнатна квартира. Прийшов рахунок на оплату десь 3000-3100 гривень. А пенсія, ну десь зараз може бути – три з половиною тисячі. А як далі? Це тільки опалення, а ще є світло, є ще газ, є ще ліки, які коштують дуже багато, - розповідає чернівчанка Валентина.

Минулого року я платила загальну суму комуналки 2500 гривень. На цей рік, в мене виходить більше трьох тисяч. Майже на тисячу піднялось. А звідки я таку зарплату візьму? - розповідає Анастасія.

Я рахую, що це не нормально! Як дві тисячі пенсії, а газ буде коштувати взагалі не знати скільки, то ні, це нереально просто. І так є заборгованість, бо багато знайомих у нас є, та не тільки у нас, дуже багато ходить по базару, в магазин, дуже багато людей говорить що є, є заборгованість, - розповідає чернівчанка Любов. 

Депутат Чернівецької міської ради Володимир Бешлей під час сесії, яка відбулась вчора, 30 червня, вимагав включити у порядок денний питання про скасування підвищення цін на тепло для чернівчан майже вдвічі. Проте спроба була марною, у результаті фракції «Єдина Альтернатива», «Європейська солідарність» та «Пропозиція» зменшення тарифів не підтримали. 
Рішення керівництва міста, зокрема безпосередньо мера Клічука щодо підняття цін на тепло вдвічі є несправедливим, неправильним, незаконним, адже це рішення приймалось не прозоро, без громадського обговорення. В умовах коли заробітні плати і пенсії мізерні вдвічі піднімати тариф на тепло це є безглуздим, тому що люди не будуть мати за що платити. Ми будемо далі наполягати і на наступній сесії, щодо включення цього питання, - зазначив депутат Чернівецької міської ради Володимир Бешлей.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно