Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Буковинцям нагадують про відповідальність за спалювання сухої рослинності


За спалювання сухої трави загрожує штраф до 30 тисяч гривень
Влітку значної актуальності набирає питання виникнення пожеж в природних екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої трави на відкритих територіях. Державна екологічна інспекція Карпатського округу черговий раз наголошує, що спалювання сухої трави та опалого листя, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.
 
Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 77, 77-1) та тягне за собою накладення штрафу. Про це повідомив Начальник Управління державного екологічного нагляду у Чернівецькій області Державної екологічної інспекції Карпатського округу Сергій Робулець.

Але нажаль штрафними санкціями не відновити довкілля. В екоінспекції попереджають, що при згорянні однієї тони сухої рослинності у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої рослинності призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
 
Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж.

Держекоінспекція звертається до громадян, керівників сільгосппідприємств та установ з проханням не спалювати суху рослинність, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди як людям так і навколишньому середовищу.


Довідка:
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 гривень, а на посадових осіб від 4590 до 15300 гривень. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 гривень, а на посадових осіб від 10710 до 30600 гривень. За самовільне випалювання рослинності або її залишків, накладається штраф на громадян від 3060 до 6120 гривень, а на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 гривень, а на посадових осіб це від 21420 до 30600 гривень.скачать dle 10.5фильмы бесплатно