Тарас Полатайко зазначив, що топонімічна комісія, під головуванням секретарки міськради Марини Кирилюк, зверхньо розглянула петицію про повернення скверу у центрі міста історичної назви
Чернівецький художник Тарас Полатайко обурений процесом розгляду його петиції про повернення скверу на Соборній площі історичної назви площа Франца Йосипа. Художник зазначає, що петицію розглянули зверхньо і не вникали в суть запитання, а секретарка міськради Марина Кирилюк звела питання до того, що в Україні не місце австрійським назвам.
«
Нагадаємо сквер запропонували назвати «Днем Вишиванки», а рішення вже було узгоджено топонімічною комісією міськради Чернівців. Згодом художник Тарас Полатайко створив петицію про повернення скверу історичної назви, натомість Днем Вишиванки він запропонував назвати сад 14го корпусу ЧНУ, колишній сад Крайового уряду Буковини, спроектований архітекторами у стилі французького садово-паркового мистецтва. Зараз це 4 500 квадратних метрів занедбаної території у самому центрі Чернівців, тож таким чином її можна було б відновити.
Тарас Полатайко розповів, що комісія розглядала чомусь лише три абзаци його петиції, без основної конструктивної частини щодо оновлення саду 14 корпусу ЧНУ. Зрештою наприкінці на комісії з’явився Олексій Каспрук, який запропонував не перейменовувати сквер і сад і за цю пропозицію проголосувала більшість членів топонімічної комісії.
Попри те, що рішення комісій бездумно голосуються на сесії більшістю Романа Клічука, художник сподівається, що йому вдасться донести до депутатів повний зміст петиції.
Марина Кирилюк, я як чернівчанин, який голосував за Вашу політичну силу, можу запитати, невже так важко доносити до членів комісії повний текст петицій та оголошувати регламент засідання? Це не змушувало б людей хвилюватись через те, що ними грубо маніпулюють, та зробило б роботу комісії фаховою та продуктивною», - обурився художник.