Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Хворого у комі відмовились госпіталізувати до обласної лікарні: деталі трагедії


Керівництво Чернівецької обласної клінічної лікарні відмовляється коментувати ситуацію

Італійця, якого лікарі екстреної медичної допомоги госпіталізували без свідомості, відмовились приймати дві лікарні. Дорогою до третього медзакладу іноземець помер. Пізніше виявилось, що смерть настала від коронавірусу. Чому так трапилось намагались розібратися наші  журналісти.
 
13 жовтня на лінію 103 надійшов виклик до хворого у Сторожинець. 72-річний громадянин Італії був без свідомості.
"Коли ми приїхали, людина була вдома без свідомості. Родичі сказали, що у нього був підвищений цукор. Ми дійсно поміряли, там цукор був 30. Була кома. Те, що він був хворий на COVID, не було температури до цього або якісь такі симптоми, нам взагалі ніхто не повідомив. А вже в лікарні зробили експрес-тест і він виявився негативним", розповів директор Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв.    
 
Чоловіка спочатку мали намір доставити до Сторожинецької лікарні. 
"Вони спочатку доставили його в Сторожинецьку центральну районну лікарню. Там його оглянули і на нашій карточці написали, що він потребує госпіталізації в обласну лікарню", - додає Єленєв.
 
Однак там на відріз відмовились приймати важкого хворого, розповідає керівник Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
"Він не ковідний і така патологія – ендикрологічна кома, вона повинна направлятись в інший медзаклад. На даний час є Закон України «Про екстрену медичну допомогу», ст 3 п.5, де написано, що повинні надати допомогу у любому закладі незалежно від форми власності, якщо людина знаходиться в загрозливому для життя стані, а він знаходився в комі", - зазначає медик. 
 
Попри загрозу життю, хворого без свідомості повезли рятувати до Лікарні швидкої медичної допомоги в Чернівцях, однак по дорозі до медзакладу пацієнт помер у кареті "швидкої".
 
Своєю чергою судмедексперти під час розтину тіла сімдесятидворічного італійця встановили, що причиною смерті був коронавірус, пневмонія, легенева і серцева недостатність на тлі цукрового діабету Про це у коментарі Молодому Буковинцю повідомив начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський.

Чому медики обласної лікарні дозволили собі порушити низку законодавчих актів, присягу лікаря та моральні принципи - наразі невідомо. Бо ж виконувач обов’язків директора Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський відмовляється коментувати ситуацію. Мовляв, створили комісію у медзакладі, яка повинна розібратись у всьому. 
 
Антоніна Фігель 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно