Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Щепитися від COVID-19 відтепер можна в кожному населеному пункті Буковини


На Буковині посилили карантинні обмеження. Відтепер, без сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту відвідувати спортзали, ресторани та громадський транспорт – заборонено

«Вакцинуйтесь – аби вберегти власне життя!» - саме із таким закликом до буковинців звертаються медики краю. Відтепер щеплення від коронавірусу можна отримати в кожному селі та містечку Буковини. Саме за таких нововведень процедура імунізації стала ще доступнішою. Більше подробиць – у сюжеті. 
 
COVID-19 може відібрати найцінніше – життя. Дедалі частіше медики області фіксують високу смертність від підступної хвороби. Лікарка Віра Москалюк, яка працює у амбулаторії Великого Кучурова розповідає: пацієнти які помирали від ковіду, всі без виключення, були не вакциновані. 
«Пандемія по статистиці, десь біля 32 людей. За вересень і жовтень у нас було 6 осіб. І жоден з них не був вакцинований. Люди, ті які в нас не вакциновані – вони переносять важко, люди ті які у нас вакциновані двома дозами вони переносять у легшій формі», - каже сімейна лікарка Великокучурівської АЗПСМ.
   
На Буковині з настанням осені показник захворюваності на COVID-19 почав стрімко зростати. Наразі, основне завдання облаштування доступних пунктів вакцинації аби в найкоротші терміни щепити якомога більше краян, акцентуючи увагу на людях які старше 60-років – каже Віра Москалюк. 
«Ці люди, вони у групі ризику, у них є дуже багато супутніх захворювань. І тому вони переносять важко/ Вакциновані люди по нашій статистиці – не хворіють, або хворіють легкою формою», - зазначає лікарка.
 
Фельдшер «швидкої» Володимир Максимчук вже понад рік працює «на передовій» боротьби з хворобою. Чи не щодня йому доводиться надавати допомогу та госпіталізувати хворих на COVID-19. Медик запевняє: лише вакцинація здатна уберегти від важкого перебігу та складних симптомів. 
«Набагато легше їх переносять і вони менш вразливі до цього вірусу вже. Невакциновані люди – більш вразливі і важче переносять. І ми бачимо по тенденції і по випадках, що не вакциновані і в основному хворіють і смертність висока – серед невакцинованих громадян нашої держави», - каже медик. 

Щепитися від COVID-19 відтепер можна в кожному населеному пункті області. Аби буковинцям було зручно діставатися пункту імунізації центри вакцинації запрацювали у кожному селі та містечку. 
«Вакцинація на сьогоднішній день єдиний спосіб здобути колективний імунітет, єдиний спосіб подолати цю хворобу і єдиний спосіб врятувати життя. Тому вирішили розширюватися, і зараз у будь-якому населеному пункті люба людина, яка виявить бажання вакцинуватися може звернутися до свого сімейного лікаря і пройти вакцинацію», - зазначає директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний.
 
Нагадаємо, на Буковині посилили карантинні обмеження. Відтепер, без сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту відвідувати спортзали, ресторани та громадський транспорт – заборонено. 
 
Альона Рудніцька
 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно