Спалювання сухостою та сміття передбачає кримінальну відповідальність
Восени, під час сезонних польових робіт, господарі на своїх присадибних ділянках позбавляються сухостою, опалого листя та сміття небезпечним способом – його спалюють. Правоохоронці нагадують, що за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:
- для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
- для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає:
- для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
- для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн.).
Також поліцейські повідомляють, що спалювання сухостою та сміття передбачає кримінальну відповідальність. Згідно статті 245 (Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:
- штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
- або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
- або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:
- позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Правоохоронці закликають: не спалюйте сміття та суху траву, не провокуйте виникнення пожеж. Якщо ви стали очевидцем безвідповідального підпалу сухостою повідомте про це зателефонувавши на спецлінію «102».
скачать dle 10.5фильмы бесплатно