Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

За розбиті і брудні маршрутки платити доведеться по 9 грн: виконком повернув ПП «Багіра» 10-ий маршрут


Міська влада розраховується за підтримку на виборах?

Попри численні скарги чернівчан виконавчий комітет повернув на маршрути ПП «Багіра». Окрім того, конкурсна комісія з визначення перевізників проігнорувала вимогу закону про обов’язкову наявність інвестиційних програм у підприємців, що подались на конкурс тож чернівчанам таки доведеться їздити у старих маршрутках але вже за 9 гривень.

Минулого року конкурсний комітет з визначення перевізників у Чернівцях відхилив заявку скандального перевізника ПП Багіра у зв’язку з відсутністю у конкурсанта інвестиційної програми. І це не примха конкурсного комітету, це пряма вимога Закону України про автомобільний транспорт, зазначив депутат Володимир Бешлей.

Підприємиця звернулась до суду аби її допустили до конкурсу. Служителі Феміди зобов’язали розглянути її пропозицію. Попри численні порушення та скарги на перевізника конкурсний комітет визнав ПП «Багіра» переможцем по одному з лотів.

«У ПП «Багіра» відсутні транспортні засоби які подавалися на конкурс. 10 автобусів, файні картинки, в гарному технічному стані. Відповідно до реєстру на цьому підприємстві взагалі такі транспортні засоби відсутні. Згідно умов конкурсу перевізник мав надати відповідний інвест проєкт зобов’язання оновлення парку транспортних засобів. Як в 2020 році цього не було надано, так і зараз його немає», - запевняє Володимир Бешлей.

Директор Департаменту транспорту та поводження з відходами Петро Лисак зазначає, що суд зобов’язав допустити до участі в конкурсі «Багіру», а оскільки перевізник був один тому автоматично він і був визнаний переможцем конкурсу.

За словами міського обранця цей перевізник навіть немає заявлених на конкурсі автобусів, а користується транспортними засобами іншого підприємця.

«На ПП Багіра є зареєстровано 23 автобуса на маршрутах 10, 10А і 9 А, на даний момент виїхало 9 автобусів. З них 2 автобуси ПП Багіра. Просто «Багіра» взяла перевізників під своє крило і збирає данину», - переконаний Володимир Бешлей.

Члени виконкому також хотіли з’ясувати, чому попри вимогу закону наявність інвестиційної програми стала не обов’язковою умовою для участі у конкурсі. Однак представник міської влади Пт еро Лисак відповів, що інвест програму нададуть після підписання угоди.

Натомість Володимир Бешлей зазначив, що це пряма корупція і закликав повернутися у законне русло.

«Інвест програма має бути надана на конкурс і згідно закону доносити після конкурсу, під час конкурсу, заборонено законом - це корупція. Ви дієте у корупційній площині. Поверніться в законне русло, відхиліть це рішення та оголосіть новий конкурс по цих маршрутах», - зазначив Бешлей.

Зважаючи на численні скарги та порушення Володимир Бешлей запропонував провести повторний конкурс саме на ці маршрути. Депутат запевняє у міськраді свідомо заплющили очі на всі порушення, через те, що власниця ПП «Багіра» активно підтримувала Клічука та «Єдину альтернативу» на виборах.

«Це просто людина від «Єдиної альтернативи» і ви її «кришуєте» і тягнете. Зараз подивимось по голосуванню як розраховуються за лояльність на виборах», - наголосив депутат.

Однак члени виконкому хотіли як найшвидше проголосувати за це рішення і зрештою мінімальною кількістю голосів протягнули рішення.

Тож з таким підходом, переконує Володимир Бешей чернівчани не скоро їздитимуть у нових маршрутках. До того ж у міськраді мають намір з нового року підняти вартість проїзду у міському транспорті і вартуватиме одна поїздка 9 гривень.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно