Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Історична подія: SpaceX запустила український супутник у космос


Пристрій дасть можливість моніторити використання земель, лісних та водних ресурсів, а також допоможе швидше й ефективніше ліквідовувати наслідки стихійних лих
Україна вивела в космос свій супутник «Січ-2-30».
 
Про це пише на своїй Facebook сторінці Президент Володимир Зеленський.
 
"Сьогодні відбулася надзвичайно важлива подія – Україна вивела в космос свій супутник «Січ-2-30». Переконаний, трансляцію запуску дивилися тисячі українців. Я теж, затамувавши подих, стежив онлайн, як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX стартує з мису Канаверал у США з нашим космічним апаратом, як відокремлюється перший ступінь, і не стримував радості, коли стало зрозуміло, що запуск відбувся успішно", - пише Президент.


Супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» розробило та виготовило ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» разом з іншими українськими підприємствами. Це повністю вітчизняна розробка.

Нинішній успішний запуск став першим за останні десять років виведенням у космос українського супутника.
 
"Тож з особливою гордістю хочу відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які вкотре підтвердили свій високий рівень. Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу. З упевненістю можу сказати, що сьогодні ми маємо ще один успішний приклад плідної співпраці українських і американських компаній у сфері мирного освоєння космосу", - повідомив Володимир Зеленський.
 
Супутник дасть можливість моніторити використання земель, лісних та водних ресурсів, а також допоможе швидше й ефективніше ліквідовувати наслідки стихійних лих.
 
Відео з youtube каналу Alpha Centauri Ukraine
 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно