Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

У Клічука місяць не можуть знайти винуватця отруєння річки Шубранець

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

 Світлана Ісаченко розкритикувала мера Клічука за бездіяльність у притягненні до відповідальності винуватця загибелі риби у водоймах міста
Реклама

На початку серпня у річках Шубранець та Потіт загинуло все живе і відповідно вся екофлора. Знайшли порив каналізаційного трубопроводу, що функціонує від селища Лужани до Чернівців. 
Проте у міській раді не поспішають з притягенням до відповідальності винуватця отруєння водойм.

Журналістка Світлана Ісаченко на своїй сторінці у Facebook розкритикувала Романа Клічука  
 
Спасибі моєму колезі журналісту Юрію Чорнею, що на сьогоднішній пресконференції міського голови Романа Клічука підняв питання забруднення річок у Садгорі. Зокрема, згадуючи мої статті з критикою міської влади, яка вже місяць просто сидить на березі і чекає, коли ж нарешті брудна смердюча течія принесе їм в руки винуватця отруєння річки Шубранець, яка протікає територією водозаборів Чернівціводоканалу і далі в Прут, з якого місто п’є воду.«Краще б вона (тобто я) прийшла (на пресконференцію) і сказала (замість писати критику), а як ми маємо реагувати», – відповів мер.
То ж слухайте, Романе Васильовичу", - написала журналістка
 
 Світлана Ісаченко зазначає, винуватець забруднення водойм, повинен відшкодувати заподіяні місту збитки і вжити заходи з недопущення такого в майбутньому.
 
 
"В цій ситуації кінцева мета усіх структур виконавчої і представницької влади (правоохоронних, екологічних органів, департаментів міськради і її профільних постійних комісій) – не писати один одному листи, а притягнути до відповідальності особу (юридичну чи фізичну), діяльність якої призвела до отруєння Шубранця, змусити її відшкодувати заподіяні місту збитки і вжити заходи з недопущення такого в майбутньому.
Нічого цього досі немає.



Хоча, за словами Романа Васильовича, «є куча служб, які цим займаються». Але ні БУВР, ні Держекоінспекція, Держпродспоживслужба, Держрибгосп, екологічна прокуратура, ні нацполіція, ні управління екології Чернівецької ОВА не можуть сказати, хто в річку скинув отруту і яку саме. Як у тій приказці «У семи няньок дитя без ока». Ніхто з цих «няньок», включаючи міську Ратушу, не дасть жодних гарантій, що це не повториться завтра" - пише журналістка.


Ісаченко зазначає, що дії міськради недостатні у вирішенні питання притягнення до відповідальності винуватців. 
 
"Погоджуюсь, міськрада не сиділа склавши руки. Але чи були її дії конструктивними і достатніми? Ні.
Вона організувала комісійне обстеження русел річок Потіт і Шубранець, в результаті якого тільки і виявили, що в отруєній річці було дуже багато аміаку і дуже мало кисню.
Але це – наслідки отруєння води, а не його причина.
 

Мер Чернівців Роман Клічук цілковито правий – причину має офіційно оголосити Державна екологічна інспекція Карпатського регіону, яку очолює Вадим Колегай (чернівчанин, до речі).
Але замість конструктивно вирішити проблему, Клічук і Колегай застрягли на рівні епістолярної переписки один з одним і взаємних звинувачень. А разом з ними – застрягла уся справа.



Держекоінспекція пояснює у своїх листах міськраді, що інспектори зв’язані по руках і ногах урядовою постановою №303 від 13 березня цього року, яка, ніби піклуючись про бізнес, вимагає «припинити проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану».
 

«З огляду на вимоги зазначеної постанови, нам потрібний офіційний лист за підписом Клічука не про «проведення термінового обстеження води і риби», а про вимогу здійснення позапланової перевірки підприємств, діяльність яких могла спричинити забруднення водойм в Садгорі», – пояснює Колегай.
 

Такими підприємствами можуть бути (не обов’язково по одинці) Лужанський спиртзавод (з ямами, куди зливають барду), сокоекстрактний завод у Мамаївцях (з ямами, куди скидають жом) або Чернівціводоканал з дірявою і невпорядкованою міською каналізаційною мережею.
Судячи з відповіді на мій інформаційний запит Роману Клічуку, яку отримала сьогодні, міськрада продовжує вбачати свою місію в написанні листів Держекоінспекції. А та без заяви Клічука ніби не може переступити 303 тю постанову кабміну.
І так по колу цілий місяць, поки проблема не зійде на пси і про неї просто забудуть (до наступного разу?)", - коментує Світлана Ісаченко.

"Тим часом в цій історії є великий позитив. Після озвучення журналістами інциденту в інформаційному просторі, Шубранець став чистим. Кілька днів тому це підтвердив мешканець вул. Каштанова Дмитро Дмитрович Гордійчук, який фігурує в моїх статтях і біля будинку якого протікає багатостраждальна річка.
Але питання забруднення Шубранця залишається відкритим і відповідь, пане Клічук, таки знайти доведеться.

Може таким самим чином – через озвучення проблеми в інформпросторі – пощастить очистити і річку Мольниця, яка біжить центральною частиною Чернівців.
Мольниця, як і усі внутрішні річечки міста, перетворені на каналізаційні стоки, що без зупину несуть нечистоти прямо в Прут (на фото).
Тут вже не треба, Романе Васильовичу, ні Колегая, ні Ковальського з Дударцем, ні Білоконя з Кавулею. Усе залежить тільки від Вас", - підкреслює журналістка.

 
Нагадаємо, Чернівці опинилися на межі екологічної катастрофи - переконана журналістка Світлана Ісаченко.
 
На початку серпня, з'ясували причину забруднення Прута і малих річок Садгори. У водоймах загинуло все живе, в тому числі риба, раки та молюски

У Клічука місяць не можуть знайти винуватця отруєння річки Шубранець

 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
20:51
У неділю над Чернівцями з‘явилася подвійна веселка
ВІДЕО
20:16
За добу на Буковині рятувальники ліквідували три пожежі та врятували кота
19:59
Голкіпер Дмитро Погорілий залишив ФК "Буковина"
18:31
У Чернівцях зник чорний лабрадор
ФОТО
17:58
Передчасно пішов із життя військовий з Буковини Дмитро Швець
16:45
«Ями, болото і таргани»: мешканці будинку на Гравітоні хочуть домогтися ремонту двору
15:47
У Сторожинці водійка американського Dodge Dart злетіла у кювет
14:28
Зеленський анонсував заміну прем'єр-міністерки Свириденко та заміну керівників правоохоронних органів
14:21
У Кельменцях 19-річний мотоцикліст загинув, влетівши у відбійник
13:25
Паркомісця прирівняли до гаражів: у Чернівцях заявили про комерційний тариф на електроенергію для ОСББ
11:10
Справжній річковий велетень: рибалка на Дністрі виловив сома-велетня вагою понад 50 кілограмів
10:11
У Чернівцях водій порушив комендантську годину і сів за кермо напідпитку
09:55
Чернівецький театр готує прем'єру вистави про Ґеорґа Льовендаля та Чернівці 1930-х років
19:00
У неділю на Буковині очікуються дощі та грози
18:00
У Чернівцях затримали наркоторговця з готовими пакетами для закладок
17:27
У Чернівцях вдвічі зросла абонплата за обслуговування тепломереж
16:28
У Львові серед багатоповерхівок в автівці застрелився чоловік
15:07
У Чернівцях через "Велофест" сьогодні обмежать рух транспорту
14:16
У Грушівцях легковик вдарився об бордюр і злетів з дороги, травм зазнали двоє людей
13:14
ДТП, пожежі, знешкодження шершнів та порятунок кота: в ДСНС розповіли, як пройшла доба на Буковині
12:09
Моторошна ДТП: у Берегометі перекинулась фура, водій загинув, двоє людей травмовані
11:01
У Чернівцях через аварію без води залишився район вулиці Вокзальної
10:27
У Румунії вкотре оголошували повітряну тривогу через атаку РФ по Україні
10:03
У центрі Чернівців через фестиваль на вихідні заборонили паркування і перекрили рух
09:01
Сьогодні на Буковині можливі короткочасні дощі та грози
23:10
Буковинські надзвичайники за добу врятували кота і собаку
ВІДЕО
22:40
«Українська команда» передала потужну дизельну електростанцію бійцям 72 ОМБр
ВІДЕО
22:11
19-річного буковинця засудили до 7,5 років ув’язнення за організацію незаконного переправлення до Молдови
ВІДЕО
21:54
І грошей не заробив, і товар втратив: судитимуть буковинця за спробу продажу контрафактних цигарок
ВІДЕО
21:39
Інтерактивний простір «Альфи»: у Чернівцях презентували мобільний рекрутинговий центр СБУ
ВІДЕО
20:29
У Чернівцях поліцейські отримали догани через незрячого, якого залишили на лавці після візиту до ТЦК
19:02
Громадянин Німеччини намагався вивезти через Буковину старовинні годинники
ФОТО
18:10
Поліція Буковини оголосила набір на вакансії із зарплатою від 18 тисяч гривень
17:44
У Львові дві корови залишилися напризволяще через мобілізацію водія вантажівки
17:30
У Чернівцях презентували підлітковий тікток-серіал про кібербулінг «Злив»
ФОТО
Усі новини