Просунута англійська: який це рівень, як його отримати
Вивчення англійської - процес триваліший, ніж може здатися на перший погляд. І навіть перебуваючи на рівні англійської С1, завжди є можливість отримати нові знання. Регулярне застосування англійської допоможе розвиватися далі і зберігати рівень мови. Як мотивацію продовжувати можна ставити собі все нові й нові цілі. Адже навіть С1 - це все ще не межа.
Що таке просунута англійська
Просунутий рівень англійської Advanced – передостанній рівень відповідно до загальноприйнятої міжнародної шкали CEFR. Також може використовуватися позначення "просунутий". Людина, яка знає англійську на такому рівні, здатна повністю самостійно у вільній формі висловлювати думку з різних тем. Висловлювати власні думки швидко, мало замислюючись у тому, які словоформи задіяти. Це вже та сама планка, коли людина починає фактично думати англійською.
Які перспективи відкриває цей рівень
В умовах сучасності Advanced курс англійської дозволить виконувати різні завдання як професійного, а й академічного рівня. Підкорення рівня С1 надає такі перспективи:
- можливість вираження спонтанних думок, швидким мовленням, без труднощів і заминок, пов'язаних з підбором потрібних фраз;
- можливість задіяти мову максимально ефективно, незалежно від галузі – побутова, соціальна тощо;
- розпізнавання підтексту об'ємної добірки інформації, надто важкої для розуміння на середньому рівні;
- складання структурованих і докладних викладів на теми, недоступні на рівні В2. При цьому з використанням різних моделей складання текстів.
Які тести підтверджують володіння просунутою англійською
Найбільш відомі та поширені міжнародні іспити, здатні підтвердити просунуту англійську – це IELTS та TOEFL. Третій варіант, який найчастіше обирають студенти, які збираються навчатися в Англії – це Cambridge ESOL.
Найчастіше завдання надаються на паперових бланках. Завдання на слух представлені у вигляді аудіозаписів, відповідати також потрібно письмово. Інтерв'ю здається в усній формі. Письмові частини всі здаються за один день. Інтерв'ю можуть призначити на другий день – до або після основного іспиту.
В результаті виставляється окрема оцінка за кожну секцію та підсумовується загальний бал, на основі якого конкретизується рівень знання мови. Оригінал сертифіката екзаменований отримує через кілька тижнів. За запитом сертифікаційний центр, що екзаменує, може розіслати копії до ВНЗ або інших закордонних організацій. Через місяць після тестування результати можна побачити онлайн, але вони недоступні для офіційного використання.
Як вивчити англійську до рівня Advanced
Досягти просунутого рівня буде неможливо, якщо не діяти систематизовано. Ось кілька ключових порад, які допоможуть зробити більш чіткою дорогу до вершини Advanced:
- Конкретизація мети. Для більшості людей досягнення рівня В2 цілком достатньо, щоб не лише подорожувати, а й навіть жити і працювати в англомовній країні. Якщо є бажання рухатись далі, слід чітко розуміти, навіщо це потрібно. Наприклад, заради отримання підвищення у своїй компанії, або заради можливості викладати у ВНЗ, де й проходило навчання. Визначення кінцевих цілей дозволяє не втрачати мотивації.
- Підтримка інтересу. Вже здобувши високі результати, буває важко змусити себе рухатися далі. Тому варто знайти варіант навчання, який припаде до душі. Можливо, це будуть мовні курси або заняття з репетитором, де матеріал подається захоплююче та домашні завдання не нудні.
- Опрацювання всіх аспектів. Вивчення англійської складається з аудіювання, написання, читання та розмови. Всі ці навички мають розвиватись рівномірно. Чомусь із цього варто приділяти більше часу тільки в тому випадку, якщо знання мають прогалини.
Що вивчати після отримання просунутого рівня мови
Насправді, просунута англійська – це ще не все. Рівень знання англійської С2 чи Proficiency – ось справжня фінішна пряма. Та сама планка, коли, відповідно до CEFR, промовець прирівнюється до носія мови. Кваліфікація С2 демонструє виняткові знання англійської мови та доводить, що людина може спілкуватися легко, невимушено використовувати всі мовні звороти та тонкощі мови. Це найвищий і тому найскладніший рівень. Хоча на ділі нової інформації додається не так багато. Усі можливі правила вже були вивчені раніше, тому С2 – це своєрідне підбиття підсумків.