Нафтопровід "Дружба" - найбільший у світі, його збудували для транспортування нафти з Росії до країн Центральної та Західної Європи 15 листопада російські ракети знеструмили ділянки, які відповідають за живлення нафтопроводу "Дружба". Першою про це повідомила російська компанія "Транснефть". Там заявили, що Україна призупинила прокачування нафти трубопроводом "Дружба" у напрямку Угорщини, пише Кореспондент.
У свою чергу, Україна повідомила "Транснафту", що прокачування нафти трубопроводом "Дружба" у напрямку Угорщини призупинено через падіння напруги.
"Завдано удару по трансформаторній підстанції в Україні неподалік кордону з Білоруссю. Підстанція постачає електроенергію для роботи однієї з насосних станцій нафтопроводу "Дружба"", - йдеться у повідомленні.
Внаслідок аварії було тимчасово припинено постачання сирої нафти трубопроводом до Угорщини, Чехії та Словаччини.
Прем'єр-міністр Віктор Орбан опублікував на своїй сторінці у Facebook повідомлення, що "скликав засідання Ради оборони у зв'язку з останніми подіями російсько-української війни".
"У відповідь на зупинку прокачування нафти та ракетний удар по території Польщі прем'єр Віктор Орбан скликав Раду безпеки", - додав представник угорського уряду Золтан Ковач у Twitter.
Опівдні 16 листопада Угорщина знову почала одержувати нафту, повідомив керівник апарату угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана.
"Сьогодні транспортування трубопроводом "Дружба" було відновлено, але зі зниженою пропускною спроможністю", - йдеться у повідомленні угорської сторони.
Нафтопровід "Дружба" - найбільший у світі. Його збудували для транспортування нафти з Росії до країн Центральної та Західної Європи. У Білорусі нафтопровід розгалужується на дві гілки: північну (через Білорусь до Польщі та Німеччини) та південну (через Україну до Чехії, Словаччини та Угорщини).