Турбота про здоров'я потребує комплексного підходу та постійності
З приходом зими, а разом з нею мінливої погоди, снігу, морозних вітрів, особливо актуальною стає потреба у посиленому піклуванні про стан імунітету і здоров'я в цілому. Щодо цього є один аспект, який багато хто, на жаль, ігнорує — здоров'я очей. Зорова система людини є надзвичайно важливою та водночас вразливою до шкідливих зовнішніх впливів, а тому потребує особливо уважного й дбайливого ставлення.
Які небезпеки для очей є взимку та як від них захиститися? Розповідаємо далі.
Поривистий та морозний вітер
Взимку ми кутаємося в теплі куртки і шарфи, аби захистити свою шкіру від пронизуючих холодом вітру та морозу. І це, безумовно, правильно, адже надмірне охолодження тіла загрожує гіпотермією та загалом досить небезпечне для здоров'я. Поверхня ока чутлива до таких суворих погодних умов: морозне повітря її сушить та подразнює, а з поривами вітру в очі можуть потрапляти різні дрібні сторонні предмети, як-от пісок і бруд. Як же подбати про очі за таких умов? Найбільш простий спосіб захистити очі від вітру — носити окуляри, які також необхідні для захисту очей від ультрафіолету, про що детальніше розповімо далі. Оптичні лінзи окулярів є перепоною для впливу зовнішніх факторів на поверхню очей, що дозволяє їх надійно захистити.
Очі та сонячний ультрафіолет
Ще одне джерело небезпечного впливу на очі — сонце, а точніше ультрафіолет, що воно випромінює. Багато хто розділяє хибну думку, що сонце є шкідливим для очей тільки літом, коли воно максимально активне та яскраве. Саме тому, багато хто вважає, що носити сонцезахисні окуляри треба тільки літом. Насправді ж, сонце випромінює ультрафіолет цілий рік, зимою включно. Зимою, вранці та пообіді, частенько буває досить сонячна погода. А коли ця сонячна погода доповнюються ще й тим, що все навколо вкрито снігом, то без окулярів просто сліпить очі. Це відбувається через те, що сніг чудово відбиває промені сонця, спрямовуючи їх прямісінько в очі. Це не лише дискомфортно, але й небезпечно, адже пряме потрапляння ультрафіолету шкодить незахищеній поверхні ока.
Окуляри — це, знову ж таки, найбільш простий спосіб захистити очі. І чоловічі сонцезахисні окуляри, і жіночі окуляри від сонця доступні з оптичними лінзами різного ступеня затемнення. Якщо для літа варто вибирати моделі з максимально затемненими лінзами, то для зими цілком підійдуть слабозатемнені окуляри. Сонце зимою не дуже яскраве, а тому окуляри із занадто темними лінзами будуть псувати видимість. Також нагадування для батьків: не забувайте про захист очей своєї малечі та обов'язково використовуйте дитячі сонцезахисні окуляри.
Вітаміни та нутрієнти
Очі, як головний орган зорової системи, потрібно не лише захищати від зовнішніх чинників негативного впливу, але й зміцнювати зсередини. Робити це можна завдяки споживання необхідної кількості вітамінів та корисних мікроелементів. Зимою варто наповнити наповнити свій щоденний раціона харчування сезоними фруктами (зокрема, цитрусовими), овочами, бобовими, молочкою, червоним м’ясом і морепродуктами. Також можна пропити курс вітамінів-суплементів у вигляді таблеток, це, наприклад, можуть бути вітаміни A, E, C, комплекс 3-6-9.