Особливу увагу присвятили питанню задоволення освітніх потреб національних меншин, яких в регіоні проживає понад 70
У межах робочої поїздки на Буковину міністр освіти і науки Сергій Шкарлет разом очільниками області, представниками ДСНС, Нацполіції, провели нараду щодо роботи системи освіти області під час дії правового режиму воєнного стану, зокрема обговорили перебіг освітнього процесу, створення безпекових умов у закладах освіти, кадрові питання та залучення до навчання дітей з-поміж ВПО.
Про це повідомляє МОН.
Міністр наголосив, що Буковина демонструє високий рівень сталості освітнього процесу, облаштування закладів освіти захисними спорудами та створення класів безпеки.
«Освітяни та місцеві органи виконавчої влади докладають максимум зусиль, аби заклади освіти стали територією безпеки. Зокрема, розроблено паспорти безпеки закладів, схеми маршруту в укриття під час повітряних тривог, встановлено відеоспостереження, кнопки швидкого реагування для виклику правоохоронних служб, проведено тренування тощо. Завдяки злагодженій роботі на кінець 2022 року вдалось облаштувати укриття у 92% дитячих садків, 97% шкіл і 100% профтехів та університетів», – зазначив Сергій Шкарлет.
Загалом в області налічується 860 закладів освіти, які забезпечено укриттями.
Особливу увагу присвятили питанню задоволення освітніх потреб національних меншин в регіоні.
Унікальністю Чернівецької області є те, що у 52 адміністративно-територіальних одиницях області проживають представники понад 70 національностей і народностей. З метою забезпечення освітніх потреб населення краю сформована відповідна мовна мережа закладів освіти.
Однак державна мова є мовою освітнього процесу у всіх закладах освіти. Водночас забезпечується надання освітніх послуг румунською мовою у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Іврит та польську мову вивчають як факультативний предмет.
За період воєнного стану до освітнього процесу у Чернівецькій області залучено понад 9 тис. дітей з-поміж ВПО та працевлаштовано понад 50 педагогів-переселенців.