Власник залишив легковика на парковці біля будинку
У таких випадках, в першу чергу потрібно викликати поліцію. Правоохоронці повинні скласти адмінматеріали, де будуть зафіксовані дата і час події, місце, обставини і причини.
Від власника майна повинні відібрати заяву.
Інцидент кваліфікується як завдання майнової шкоди. Треба визначити, хто є балансоутримувачем майна, тобто чи ОСББ, чи управлінська компанія. Але управлінська компанія теж може з кимось мати укладені договори на обслуговування. Бажано, аби були докази, які засвідчать факт і обставини пошкодження.
Відповідальність за безпеку покладається на балансоутримувача.
Це передбачено правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Там чітко зазначено, що балансоутримувач повинен регулярно виконувати роботи по очищенню дахів від снігу та льоду. Це цивільна відповідальність.
Пізніше у балансоутримувача в письмовому порядку можна буде вимагати відшкодувати шкоду, завдану майну.
У цивільних спорах діє презумпція винуватості, тобто балансоутримувач уже має доводити, що він невинуватий. Людина також може просити про стягнення моральної шкоди.
Для відшкодування матеріальних збитків автовласник має надати обґрунтовану оцінку завданої шкоди або документи, які засвідчать вартість ремонту авто. А ще на такі випадки адвокати радять мати страховку.
Під час розгляду таких справ зважають і на те, де стояло авто на момент заподіяння пошкоджень.
У коментарях до допису, чернівчани пишуть, що нащастя в салоні не було людей, й взагалі, ніхто не потрапив під цю лавину.