Дівчина потребує фінансової допомоги, адже намагається врятувати тварин своїм коштом
Зоозахисниця із Чернівців Анна Пелепчук уже понад 20 років займається порятунком тварин. Дівчина змалку обожнювала їх і завжди намагалася допомогти, якщо хтось потрапив у біду. А трапляється це, на жаль, мало не щодня. Бо то собаку машина збила, то кошенят у мішку кинули в річку, то птах крило зламав.
Як наслідок, у чернівчанки накопичилося боргів за послуги ветеринарної клініки та ліки для тварин на 70 тисяч гривень. Така сума для дівчини є дуже значною. Тож вона звертається до всіх небайдужих із закликом допомогти, - пише molbuk.ua.
Підтримати Анну: 4441114402402695 Universal bankПосилання на картку монобанку - тут.
Особливу увагу Анна приділяє порятунку хижих тварин. За піклування про них мало хто береться, бо це доволі складно.
Крім сов, Анна вигодовує соколят, яких у Чернівцях чимало.
"Люди бояться, що хижі тварини можуть переносити сказ та інші захворювання. Також вони бувають агресивними і відрізняються поведінкою від домашніх.
Також хижим тваринам потрібне спеціальне харчування, а це чималі кошти. Їх не нагодуєш картоплею чи ковбасою. Вони потребують сирого м’яса (не курячого!), дрібних пташок, мишей", – каже Анна.
Також хижим тваринам потрібне спеціальне харчування, а це чималі кошти. Їх не нагодуєш картоплею чи ковбасою. Вони потребують сирого м’яса (не курячого!), дрібних пташок, мишей", – каже Анна.
Крім сов, Анна вигодовує соколят, яких у Чернівцях чимало.
"Колись їх у великій кількості запустили в місто, щоби вони винищували голубів. Птахи гніздяться на горищах багатоповерхівок. Часто трапляється, що злетки – пташата, які лише вчаться літати – опиняються в небезпеці. Їх може збити машина чи вполювати кіт. Люди підбирають таких соколят і приносять мені. Я їх доглядаю і через кілька тижнів випускаю у дику природу. На догляд за одним птахом за сезон треба близько тисячі гривень. Якщо ж він хворий, це ще кілька тисяч на лікування", – розповідає зоозахисниця.
Покалічених птахів, які більше не зможуть літати, Анна передає до Національного природного парку "Галицький".
"У парку чудові умови, великий ліс, є фахівці-орнітологи. Там пернаті живуть своє життя. Відвезла туди багатьох понівечених лебедів, лелек", – зауважує дівчина.
Бувало, Анна підбирала червонокнижних птахів, усередині яких рентген виявляв кулі.
Собак і кішок збивають машини.
"Ті собачки лежать по пів дня на дорозі. Дехто байдуже проходить, інші телефонують зоозахисникам. Останнім часом звернення про збитих тварин надходять мало не щодня. Ми цих бідолашних веземо у ветклініку. Там – обстеження, операції, ліки, перетримка. Усе це – великі кошти, які я вже не в змозі оплачувати зі своєї кишені. Тому звертаюся до небайдужих по допомогу", – каже Анна.
Деякі випадки поводження з тваринами вражають жорстокістю.
"Якось зателефонували, що в лісі на Глибоччині до дерева прив’язаний алабай. Наші дівчата виїхали туди, відв’язали, обстежили. У собаці знайшли 18 куль! Але він ще був живий. Уявіть, власник вивіз його в ліс, прив’язав до дерева і тупо розстріляв. Напевне, гадав, що той помер. Але пса врятували. Його вилікували і прилаштували в дуже хорошу родину в Києві. Зараз в алабая все чудово, але що він пережив!" – оповідає дівчина.
Іншого разу в Чернівцях чоловік підвісив свого собаку бійцівської породи на шланзі від пилососа і бив арматурою, поки пес не помер. Зоозахисники виходили із плакатами під будівлю суду, вимагаючи покарання для цього чоловіка, але так нічого і не домоглися.
У селах ставлять капкани на лисиць, щоб ті не крали курей.
"Так позбулося лапки тримісячне лисеня Аліска. Довелося ампутувати. Тепер доживає у львівському притулку, бо в дику природу вже повернутися не може", – зітхає Анна.
Щодня кошенят, цуценят підкидають під магазини, на ринки, у під’їзди. А дехто просто топить.
"Наша волонтерка якось побачила, як Сіретом пливе зав’язаний мішок, а в ньому щось ворушиться. Дістала – а там кошенята. От не розумію: навіщо тварину мучити, катувати? Просто відпусти або віддай волонтерам! Але всім усе повертається. Як добро, так і зло", – переконана чернівчанка.
Попри брак коштів, часу, сил Анна і далі готова допомагати братам нашим меншим, скільки зможе.
"Я безмежно люблю природу. Хочеться хоч трішки зберегти цю планету, щоби наші діти ще побачили диких тварин, птахів..." – мріє зоозахисниця.