Колектив з Одеси отримав винагороду 120 000 грн за проєкт парку У Чернівцях завершився всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію комплексного благоустрою Центрального парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Переможцем став колектив з Одеси.
За словами органіхаторів конкурсу, до участі в конкурсі зареєструвалось 15 авторських колективів з різних міст України, зокрема з Чернівців, Києва, Одеси, Запоріжжя та інших. На розгляд журі було подано 8 проєктів.
Про проєкт. Концепція реконструкції має за мету посилити наявну природність, структуру та функціональну насиченість парку Шевченка. Велика кількість різноманітних видів зелених насаджень робить з парку справжній ліс серед міста. Тому кожне нове втручання спроєктовано з повагою до наявної рослинності, зберігає, або взаємодіє з нею.
Головна інтервенція проєкту — Садова алея — спрямована на знайомство відпочивальника з парком та веде його крізь зелень, оминаючи урбанізовані алеї та площі. На своєму шляху, відвідувачі проходять крізь різні ландшафтні та функціональні зони.
Ландшафтне різноманіття парку знайомить з природою Чернівеччини та проводить крізь лукові трави серед дерев, темний прохолодний ліс та підніжжя скель із замшілими валунами й камінням серед рейнгарденів, наповнених дощами.
Ландшафтне різноманіття парку, виконане простими природними інструментами, створить індивідуальність та унікальність парку, підкреслюючи наявну природу та структуру.
Замість огорожі парку з вулиці Юрія Федьковича та Ольги Гузар будуть широкі лавиці.
Генеральний план
Друге місце та премію у розмірі 80 000 грн отримав проєкт під шифром 030969, авторського колективу з Києва: Ярослав Саражинський, Аксинія Потиліко, Олександр Сенів.
Концепція парку. «Парк стихій – це місце, в якому кожен може знайти свою стихію!». «Місце, в якому все знаходиться в гармонії»
Стихія - в античній і середньовічній натурфілософії одна з чотирьох першооснов світу: вогонь, вода, земля і повітря.
Оскільки парк - це природнє середовище, де мешканці міста можуть хоч трохи "поспілкуватись" із природою, ми вирішили цікаво
розкрити природу через її чотири основні елементи, поділивши парк на чотири відповідні тематичні зони, кожна з яких уособлює, розкриває та дає людині відчути певну природну стихію.
Третє місце із премією у розмірі 50 000 грн посів проєкт під шифром 178366, авторського колективу з Києва: Компанія LDesign – Катерина Мацюк, Вікторія Качура, Тетяна Спіранська, Дмитро Мазур, Андрій Чалий.