Глядач може побачити як виглядала Фонтанна площа, котра колись існувала в Чернівцях
Сцену із книги чернівецького письменника Максима Дупешка «Історія, варта цілого яблуневого саду» відтворили у VR. Це художній роман про Чернівці у минулому столітті.
Про це пише розробник некомерційної громадської організації з Чернівців «Лабораторія культурних досліджень» Олександр Васильєв.
"Ми все обговорили і разом з письменником вирішили взяти в роботу епізод зі знайомством головних персонажів. Автор сказав, що ця сцена важлива у книзі, бо з цього й починається вся історія. Водночас через цю сцену ми могли показати настрій Чернівців між світовими війнами. Через персонажів, їхню мову, загальний настрій ми намагалися передати те, що Чернівці сто років тому були спокійним містом, де можна було зустріти людей різних національностей, де люди пили каву за столиком на тротуарі, слухали музику, а найбільшою подією було те, що трамвай зійшов з рейок", - розповідає Олександр.
Автори проєкту намагалися відтворити персонажів епізоду таким чином, як виглядали тодішні люди у Чернівцях.
"Для історичної правдивості при створенні персонажів ми шукали інформацію про те, який вигляд мали люди у Чернівцях в ті часи. На одному з місцевих сайтів ми знайшли статтю зі світлинами мешканців Чернівців у ХХ столітті.
У сцені є різні персонажі й виглядають вони по-різному — це студенти, містяни, які п’ють каву та слухають музику за столиком на тротуарі, також є жінки з околиць міста — вони одягнені у характерний для Буковини народний одяг", - зазначає розробник.
У сцені є різні персонажі й виглядають вони по-різному — це студенти, містяни, які п’ють каву та слухають музику за столиком на тротуарі, також є жінки з околиць міста — вони одягнені у характерний для Буковини народний одяг", - зазначає розробник.
Сам автор книги Максим Дупешко також став частиною книги, Максим приміряв на себе роль водія.
"Також ми оцифрували й самого автора книги, Максима Дупешка. Він виступив у ролі водія трамвая. Пасажири, котрі вийшли з трамвая підсміюються над водієм, а він взявся за голову, бо не знає що робити далі. Глядач сцени може підглянути за цим моментом з книги і навіть послухати те, що кажуть герої", - додає Олександр Васильєв.
Віртуальну сцену створили для VR-шоломів Oculus Quest 2 та HTC Vive Pro. Файл сцени можна завантажити за цим посиланням.
Епізод з книги у віртуальній реальності можна безкоштовно побачити у бібліотеці в Чернівцях. Ми робили там презентацію для читачів бібліотеки — зібралося понад 70 людей. Тепер за декілька місяців цієї стаціонарної виставки з нашою сценою її пройшли понад пів тисячі людей. Я радію цьому, оскільки це був цікавий досвід для мене, і люди спробували технології віртуальної реальності, і змогли подивитися на знайому книгу іншим способом.
Над віртуальною сценою працювали VR-розробники Антон Благій, Олександр Васильєв та Володимир Шиба.