Кліщовий бореліоз характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг
На Буковині цього року зафіксовано дев’ять випадків хвороби Лайма. Цьогоріч, за результатами досліджень обласного центру контролю та профілактики хвороб, із 92 кліщів, зібраних у природі, в 13 виявлено борелії – збудника хвороби Лайма. З 32 кліщів, знятих із людей, у восьми виявлено збудника недуги. Наразі в області за чотири місяці зареєстровано дев’ять таких випадків у дорослих та у двох дітей.
Про це повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
"Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Простий огляд після прогулянки в лісі чи парку має стати звичкою. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб".
Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються набряк, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.
Довідково.
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.
Одним із джерел інфекції є годувальники кліщів — невеликі ссавці й деякі види птахів.
Одним із джерел інфекції є годувальники кліщів — невеликі ссавці й деякі види птахів.
Більшість випадків хвороби Лайма (інфекцію переносять кліщі) фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів. Лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща.
Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.
Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.