Представники G7 зробили різку заяву щодо відсторонення Атрошенка та спроб зняти Кличка Успішна інклюзивна реконструкція України має передбачати співпрацю з місцевим самоврядуванням і спиратися на позитивні результати реформи децентралізації, заявили посли країн "Великої сімки". Це важливий сигнал на тлі безперервного тиску центральної влади на місцеве самоврядування в Україні.
Зокрема, у Чернігові, де військова адміністрація намагається забрати повноваження місцевої ради після усунення мера Атрошенка, та у Києві, де влада прагне зняти Віталія Кличка з голови КМДА, йдеться в матеріалі «Дзеркала тижня».
Посли держав "Великої сімки" провели зустріч із представниками Асоціації міст України для ознайомлення з їхніми думками щодо участі місцевих органів самоврядування у відбудові, а також плануванні та реалізації реформ нашою державою, повідомило японське головування групи підтримки послів G7 у Києві.
"Успішна, інклюзивна реконструкція України буде включати співпрацю з обраними на місцях посадовими особами та спиратиметься на позитивні результати важливих реформ децентралізації в Україні", – наголосили в повідомленні у Twitter.
Варто зауважити, що у червні Європейський парламент ухвалив резолюцію з назвою "Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство". У ній уряд нашої держави закликали далі зміцнювати місцеве самоврядування та впроваджувати успіх реформи децентралізації в загальну архітектуру відновлення й реконструкції, зокрема, шляхом надання місцевим органам "помітної ролі в прийнятті рішень" щодо відповідних проєктів. Тоді в ЄС також звернули увагу на Асоціацію міст України, Європейський альянс міст та регіонів для відбудови України.
Це важливий сигнал на тлі безперервного тиску центральної влади на місцеве самоврядування в Україні. Кейс Чернігова, де призначено військову адміністрацію, яка прагне забрати на себе повноваження місцевої ради після усунення мера Атрошенка від влади; конфлікт із мером Києва Віталієм Кличком, коли на тлі визначення винних у загибелі людей під зачиненими дверима бомбосховища, Банкова не відмовляється від планів звільнити Кличка з посади голови КМДА; ігнорування урядом під час планування післявоєнного відновлення України закону про основи регіональної політики в частині розробки необхідних підзаконних актів; відсутність узгодженої позиції центру та органів місцевого самоврядування щодо законопроєкту 5655 про містобудівну реформу, який не підтримав у своїй резолюції Європарламент.
У контексті резолюції Європарламенту й сигналу G7 слід розуміти, що успіх євроатлантичної інтеграції України безпосередньо залежить, у тому числі, і від продовження реформи децентралізації.