Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Прем'єр Румунії висловив обурення через друк в Україні підручників "Молдовська мова"

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

18 жовтня у Києві після спільного засідання урядів було вирішено відмовитися від використання штучного терміну "молдовська мова" Реклама

Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку висловив роздратування після того, як дізнався, що в Україні, попри попередні домовленості, продовжують друкувати підручники з використанням терміну "молдовська мова".
 
Про це повідомило румунське видання Libertatea, пише "Європейська правда".
 
Чолаку відреагував на матеріал Libertatea, у якому стверджувалось, що українське державне видавництво "Світ" готує підручники "Молдовська мова" та "Молдовська та світова література" – обидва для учнів 5-х класів на Одещині.

Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив у середу ввечері, що дізнався про це зі ЗМІ і негайно зателефонував до України.
"Минулої ночі я був роздратований, заснув близько 1:30, я також дзвонив в Україну, як завжди. Я також попросив радника з питань зовнішньої політики зателефонувати в Україну, щоб дізнатися, що відбувається, тому що вийшла стаття в Libertatea.... Правильна стаття по суті. Ми з'ясували правду: ці посібники були надруковані", – заявив Чолаку в ефірі телеканалу Antena3.

Прем'єр-міністр назвав "логістичною проблемою" той факт, що ці підручники були надруковані "молдовською мовою", незважаючи на обіцянку київського уряду відмовитися від фрази "молдовська мова" і визнати румунську мову єдиною мовою, якою розмовляє румунська меншина в Україні.

За інформацією Libertatea, Анатол Попеску, президент Асоціації румунів Одеської області "Бессарабія", звернувся електронною поштою до директора видавництва "Світ" Ігоря Мельника з проханням зупинити процес видання цих посібників. Видавець відповів, що "видавництво не може самостійно вирішувати, друкувати чи не друкувати певні книги, що фінансуються державою". 

Керівник видавництва зазначив, що не отримував жодного рішення від українського уряду про відмову від "молдовської" мови в освіті.  
"Ніхто не чув ні про яке рішення української виконавчої влади, про яке прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку з великою помпою поінформував громадськість відразу після першого спільного засідання двох урядів 18 жовтня", – заявив Попеску.

Чолаку після спільного засідання урядів України та Румунії в Києві 18 жовтня висловив подяку українській стороні за рішення відмовитись від використання штучного терміну "молдовська мова".  
 
У спільній заяві глав урядів України та Румунії за підсумками засідання було вказано, що український уряд ухвалив рішення "невідкладно вирішити питання штучного розмежування між румунською та "молдовською" мовами шляхом імплементації відповідних практичних заходів з належним урахуванням усіх правових аспектів".

Прем’єр Румунії заявив, що Україна нарешті відмовилась від "молдовської мови".

Президент Володимир Зеленський напередодні після зустрічі з Чолаку повідомив про ухвалення "стратегічного рішення" щодо румунської мови. Він назвав це відповіддю на те, "яким чином ми будемо й хочемо працювати" з Румунією.

"Молдовська мова" – штучний термін, який придумали у Радянському Союзі, хоча прибічників "молдовської мови" у Молдові й досі лишається чимало. скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
09:04
Сьогодні на Буковині очікується до 17° тепла
23:06
Загинули за Україну: на Буковині попрощались із трьома захисниками
ВІДЕО
23:01
Виловив риби на 15 000 гривень: чернівчанина спіймали на браконьєрстві
ВІДЕО
21:43
У Чернівцях оголосили конкурс на посади директорів ліцеїв та гімназій
ВІДЕО
21:22
Вилучили тютюну на 50 мільйонів гривень: на Буковині затримали організаторів підпільного цеху
ВІДЕО
20:58
У Чернівцях вперше провели форум «Re:Open Bukovyna» про роль регіону в євроінтеграції
ВІДЕО
20:12
У Чернівцях та області оголошено відбій повітряної тривоги
19:55
У Чернівцях та області оголошена повітряна тривога
18:59
У Чернівцях на місці "Берізки" невдовзі побудують багатоповерхівку з паркінгом
17:58
Чернівці попрощалися з відважним Героєм Олександром Сухим
ФОТО
17:35
На трасі Н-10 у селі П’ядиківці ввечері частково обмежать рух транспорту
16:33
Собака зі сказом напав на власницю, ветеринара та інтерна на Тернопільщині
16:16
ФК "Буковина" переміг харківський "Металіст": рахунок 2:1
15:58
У Провідну неділю у Чернівцях буде збільшена кількість тролейбусів №8
15:28
Захисник Андрій Білик з Сокирянщини отримав орден «За мужність» III ступеня
14:35
У суботу, 18 квітня, на Буковині очікується до 17° тепла
14:02
Під час нічної атаки по Україні російський дрон знову залетів на територію Румунії
13:24
У мешканця Ширівців знайшли ручну осколкову гранату
13:05
У Чернівцях чоловік забив до смерті товариша під час застілля
12:27
На Буковині викрили засновників тіньової тютюнової фабрики у Кременчуці
12:07
Підготовка до зими: у Чернівцях проводять випробування тепломереж
11:32
У Чернівцях змінено маршрути автобусів №9а, №32 та №39
11:00
Відома співачка з Буковини Аліна Гросу народила первістка
10:25
За добу на Буковині згоріли дві автівки, палала суха трава та кілька будівель
10:10
Олень влаштував "грязьову ванну" серед карпатського лісу
ВІДЕО
09:26
Відомо, який радіаційний фон зафіксували сьогодні на Буковині
09:00
Сьогодні на Буковині очікується до 18° тепла
08:34
Буковина прощається з трьома захисниками, які загинули на війні з росіянами
23:27
Безбар’єрні маршрути: чи можна дістатися у кріслі колісному з Центральної площі до лікарні
ВІДЕО
23:00
Волонтери «Української команди» передали бійцям 117 окремої бригади ТрО генератори та антидронові сіткомети
ВІДЕО
22:30
На Буковині рятувальники дістали кота з криниці
ВІДЕО
22:03
«Українців замінять мігрантами»? Росіяни сфабрикували фейк про Чернівецьку область
22:00
Вогонь знищив майно: на Буковині трапилось 2 пожежі
ВІДЕО
21:29
На Буковині викрили спільницю посадовця Держпродспоживслужби, який вимагав хабар 700€
ВІДЕО
21:11
Повернувся на щиті: на Буковині попрощались зі старшим солдатом Іваном Гуцаном
ВІДЕО
Усі новини