Раніше такі тести робили у Львові та Івано-Франківську
Сучасна повнопрофільна молекулярно-генетична лабораторія відкрилася при Чернівецькому НДЕКЦ МВС України.
В Експертній службі МВС України майже в кожному регіональному НДЕКЦ працюють ДНК лабораторії часткового профілю. Що стосується повнопрофільних ДНК лабораторій, то їх кількість обмежена. Нині, по Україні працює 12 повнопрофільних ДНК-лабораторій: 11 лабораторій в обласних центрах та одна лабораторія в Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі.
Основним завданням таких лабораторій є криміналістична ідентифікація людини, її слідів і встановлення родинних зв’язків.
Необхідність проведення біологічних експертиз викликана потребою встановлення батьківства, ідентифікації невпізнаного тіла чи безвісти зниклої особи. Фахівці біологічної лабораторії перш ніж проводити дослідження ДНК, проходили навчання і практику в ДНДЕКЦ МВС.
Якість досліджень і достовірність результатів підтверджуються акредитацією молекулярно-генетичних лабораторій Експертної служби МВС України відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO/IEC 17025 та EN ISO/IEC 17020.Додаткова інформація: Молекулярно-генетична експертиза розвивається чи не найшвидше серед усіх експертних спеціальностей, як в Україні, так і у всьому світі.
Точність результатів ДНК-аналізу зробила його необхідною складовою більшості розслідувань — від нетяжких кримінальних правопорушень до резонансних та особливо тяжких злочинів, а також встановлення біологічної спорідненості. Відповідно, головними напрямками роботи ДНК-лабораторії є криміналістична ідентифікація особи, її слідів, встановлення родинних зв’язків та розкриття низки кримінальних злочинів.
Об’єктом молекулярно-генетичного дослідження є ДНК, отримана із біологічного матеріалу людини – букального епітелію, слідів крові, сім’яної рідини, волосся, кісток тощо. У ході проведення молекулярно-генетичного дослідження встановлюється ДНК-профіль особи, який має індивідуальний характер, відображає генетичну унікальність конкретної людини, яка зберігається і не змінюється протягом усього її життя. ДНК-профіль відображається у вигляді таблиці з маркерами і персональними локусами. Ймовірність позитивного результату ДНК-аналізу (на прикладі підтвердження батьківства) складає 99,999%, негативний результат має 100% точність.
Використання нового сучасного обладнання дозволяє проводити ідентифікацію осіб за двадцятьма чотирма локусами на хромосомах ДНК, що суттєво скорочує час від проведення судової молекулярно-генетичної експертизи до поміщення в базу Центрального обліку генетичних ознак людини (ЦОГОЛ). Відповідно, створені можливості лабораторії дозволять пришвидшити процес розкриття злочинів, зокрема й здійснених російськими окупантами, ідентифікацію осіб загиблих військовослужбовців, а також встановлення батьківства та генетичної спорідненості осіб.
Створені умови є початком нової сторінки в роботі експертної служби Чернівецького НДЕКЦ МВС України.