Фото: Всеукраїнська асоціація музеїв
Обговорюватимуть співпрацю музею з дітьми дошкільного і шкільного віку та студентством
У четвер, 1 лютого, в приміщенні Чернівецького обласного художнього музею (Центральна площа, 10) відбудеться чергова зустріч із циклу «Музейні дискусії», започаткованого в рамках освітнього проєкту Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини «Дім пам’яті». Початок: об 11:00.Вхід на захід вільний. Запрошуються всі зацікавлені.
Спікери:
- Анна Ямчук – к.п.н., керівниця освітніх програм Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини
- Романа Фисюк – заступниця директора з навчально-виховної роботи Чернівецького ліцею №8 імені Т. Г. Шевченка
- Модератор:
- Микола Глібіщук – к.і.н, асистент кафедри всесвітньої історії ЧНУ
Під час зустрічі говоритимуть, зокрема, про таке:
Сучасна українська музейна культура сформувалася в умовах радянської дійсності, невід’ємним елементом якої була потужна система індоктринації суспільства. Після проголошення незалежності українські музеї, здається, так і не змогли визначити для себе адекватної ролі й місця у теорії та практиці формування нової громадянської свідомості, заснованої на цінностях демократії, прав людини, міжконфесійної та міжнаціональної злагоди тощо. Мало музеїв в Україні може нині похвалитися діючими освітньо-педагогічним програмами, наявністю спеціального простору для занять з дітьми, а також відповідними фахівцями. На жаль, не є виключенням у цьому сенсі й музеї Чернівецької області.
Учасники дискусії спробують проаналізувати цю ситуацію з позицій самих музейників, учительського загалу, суб’єктів формальної і неформальної освіти, а також окреслити зміст і значення музейної педагогіки на основі передового досвіду.