Закінчення мобілізації можливе лише після завершення війни в Україні В Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов'язані громадяни підлягають призову. Проте низка законних підстав дає можливість відстрочки.
Крім того, деякі українці мають право скористатися бронюванням від мобілізації. У Міністерстві оборони України розповіли, чим відрізняються ці два поняття, передає Obozrevatel.
В оборонному відомстві зазначили, що бронювання від мобілізації надається у зв'язку з працевлаштуванням на підприємствах, компаніях, установах чи організаціях, які є критично важливими для забезпечення обороноздатності чи економіки держави.
Підприємства, які визначені критично важливими за економічними критеріями, а також надають послуги Збройним силам України, можуть забронювати від 50% до 100% своїх працівників. Для цього їм необхідно пройти певну процедуру та отримати відповідні документи.
Водночас право на відстрочку від мобілізації залежить від наявності підстав, визначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Відстрочку від призову на службу можна оформити за допомогою реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" на основі даних з інших державних реєстрів або баз даних, що підтверджують право військовозобов'язаного на одну з відстрочок, зазначених у законі. Порядок оформлення відстрочки за допомогою реєстру "Оберіг" визначає Кабінет міністрів України.
Згідно з чинним законодавством, відстрочку від мобілізації можна отримати за сімейними обставинами, доглядом за інвалідом або людиною похилого віку, а також за станом здоров'я.