Чи можна укладати договір про закупівлю з учасником, який перебуває в зоні бойових дій? Чи не заборонено замовнику співпрацювати з таким учасником? Відповіді на ці питання читайте у статті. Часто замовники плутають поняття "зона бойових дій" і "тимчасово окупована територія". Розберемо це питання у даному матеріалі.
Компанія Електронні закупівлі надає послуги правового супроводу і допомогу в участі в тендерах Замовникам в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами та доповненнями), детальніше за посиланням - https://ezakupivli.com.ua/suprovid-publichnih-zakupivel/suprovid-publichnih-zakupivel-dlya-zamovnika.
Згідно з нормами Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування, що затверджені постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), Закону України "Про публічні закупівлі" (далі — Закон) та інших нормативно-правових актів, немає заборони для замовника укладати договір про закупівлю з учасником, який перебуває в зоні бойових дій.
Таким чином, зона бойових дій і тимчасово окупована територія — це різні поняття.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України регулярно оновлює перелік територій, де ведуться або велися бойові дії, чи які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Відтак, замовник може укладати договір про закупівлю з учасником, зареєстрованим у зоні бойових дій. Однак, не рекомендується укладати договір з учасником, зареєстрованим на тимчасово окупованій території, оскільки такий договір буде нікчемним.