Після курсу антибіотиків у людей часто виникають ускладнення. Позаяк ці лікарські засоби знищують всі види бактерій, не розрізняючи, шкідливі вони чи корисні
Після курсу антибіотиків у людей часто виникають ускладнення. Позаяк ці лікарські засоби знищують всі види бактерій, не розрізняючи, шкідливі вони чи корисні. Це призводить до погіршення мікрофлори в кишківнику та проблем з травленням. Своєю чергою, відновити баланс і зменшити побічну дію антибіотиків допомагають пробіотики. Вони є загальнодоступними лікарськими засобами, які можна купити у будь-якій фізичній або онлайн-аптеці. Про те, що вони собою являють, яку мають користь та як правильно їх приймати — читайте далі.
Що таке пробіотики
Перш ніж купити пробіотики, слід більше дізнатись про них. Отже, пробіотики — це корисні бактерії в нашому організмі, покликані підтримувати здоровʼя кишківника, відновлювати його мікрофлору та сприяти кращому травленню. Як наслідок, цим речовинам відведена важлива роль у зміцненні імунної системи. Але це далеко не все, чим корисні пробіотики. Крім уже згаданих, на запитання "Для чого пробіотики потрібні?” є ще кілька відповідей:
- мають протизапальні властивості,
- полегшують перебіг розладів шлунка (наприклад, діареї),
- поліпшують стан шкіри,
- підтримують бактеріальний баланс під час вагітності,
- беруть участь у синтезі певних вітамінів групи B,
- знижують рівень "поганого” холестерину, сприяючи здоров'ю серця,
- покращують настрій та знижують рівень стресу,
- сприяють всмоктуванню корисних речовин,
- позитивно впливають на загальний стан організму.
Вони містяться у багатьох продуктах, таких як: йогурт, кефір, солоні огірки, квасоля, чайний гриб, квашена капуста, вівсянка, цибуля, банани тощо. Концентрована їх кількість присутня в спеціальних добавках, які випускаються в різних формах: таблетках, капсулах, краплях і порошках. Це дозволяє зручно забезпечувати організм необхідними бактеріями.
Який пробіотик найкращий
Щодо того, який пробіотик найкращий, тут все індивідуально. Варто відштовхуватись від потреб організму та стану здоровʼя. Відтак консультація з лікарем або фахівцем з харчування неминуча. Ба більше, при виборі потрібно врахувати штами, кількість бактерій та інші фактори.
Наприклад, лактобактерії підходить тим, кому необхідно зміцнити імунітет, відновити баланс мікрофлори та покращити травлення. Їх часто використовують під час вагітності та профілактики молочниці. Натомість біфідобактерії знадобляться тим, хто бажає зменшити запальних процесів у кишківнику та забезпечити належне функціонування кишково-шлункового тракту.
Водночас кількість бактерій теж є ключовою. Адже від неї залежить ефективність. Однак зауважимо, що деяким людям достатньо меншої концентрації, тоді як іншим може знадобитись більша. Все розраховується індивідуально.
Чи можна пити пробіотики просто так
Ці корисні бактерії можна вживати для профілактики та підтримки загального здоровʼя. Нерідко їх додають у раціон для зміцнення імунної системи та покращення мікрофлори. Разом з тим, зазвичай вони показані при таких станах і захворюваннях, як синдром подразненого кишечника, шкірні хвороби (екзема), карієс, псоріаз, цистит, апатія, відсутність апетиту тощо.
Як довго можна пити пробіотики
Лікарі наполягають, що загалом пробіотики нешкідливі. Єдина "шкода”, яку вони можуть нести — це утворення газів або здуття. Тому навіть тривале їх вживання не обіцяє ускладнень. Головне — дотримуватись регулярності.
Як пити пробіотики з антибіотиками
Ними часто доповнюють курс антибіотиків. Проте від одночасного вживання їх краще утриматись, почекавши 2-3 години. Це допоможе уникнути шкідливої взаємодії між ними. Також можливий варіант, коли курс вживання пробіотиків починається після завершення курсу антибіотиків. Все це узгоджується з лікарем.
Як приймати пробіотики до їжі чи після
Здебільшого вони приймаються натщесерце. Приблизно за 15-30 хвилин до їжі. Таким чином, вони безперешкодно опиняться у кишківнику. Однак перед вживанням бажано ознайомитись з інструкцією.
Чим замінити пробіотик
Альтернативами є пребіотики, ферментовані продукти та збалансована дієта з високим вмістом овочів, фруктів, злаків і бобів.
Зичимо здоровʼя!