Вибираєте своє перше цифрове піаніно? У цій статті ми розповімо про ключові характеристики, на що звернути увагу при виборі інструменту для початківців. Допоможем вам зробити правильний вибір
Нещодавно на зміну важким і громіздким фортепіано прийшли компактні стильні цифрові піаніно. Їх охоче беруть для використання вдома, при цьому часто-густо електронне піаніно купують саме для навчання грі, адже не лише габаритами прославилася сучасна версія інструменту, а й масою можливостей для навчання.
Із чого вибирати?
Найвідоміші та найдоступніші бренди це Casio, Yamaha, Roland та Kawai. Перші два виробника знають всі і це абсолютно заслужено – їх якість звучання, функціонал, ергономічність та довга служба доведені вибором багатьох відомих музикантів, які діляться з нами своєю творчістю за допомогою інструментів цих компаній.
Вибір клавіатури та типу клавіш
Для аматорської гри або особливо для дітей є можливість придбати модель із 61 клавішею. Такий варіант дуже компактний та недорогий. Однак для повноцінного навчання необхідно мати всі 88 клавіш, бажано з молоточковою механікою. Це максимально імітує гру на справжньому акустичному піаніно, особливо з 3-х сенсорним типом клавіатури. Існує також і градуйована клавіатура - для досвідченіших і цінуючих класику. Така особливість робить натискання верхнього регістру клавіш легше, а нижнього – складніше. Покриття клавіш не має великого значення, проте матове покриття хоч і виглядає простіше, служить довго, не втрачаючи нового вигляду.
Звучання
Поліфонія може пропонувати різну кількість звуків одночасно. Іншими словами, спектр звучання буде ширшим та гнучкішим, залежно від моделі. Навіть для новачків потрібна поліфонія не менше 48 голосів. Бюджетні моделі Yamaha мають 64 голоси, що є оптимальним для повноцінної роботи. Існують і моделі з діапазоном 126 і навіть 256, але вартість їх набагато вища. Варто пам'ятати, що не можна плутати піаніно з MIDI клавіатурою або синтезатором. Їх звучання, механіка та функції суттєво різняться.
Функції
Незважаючи на безліч відмінностей, цифрові піаніно мають однаковий базовий набір функцій. Варто обдумати, чи ви купуєте обладнання тільки для домашнього користування або аматорської гри, так як для серйозної музичної діяльності можуть знадобитися більш складні опції.
Основні необхідні функції:
- Можливість вибирати тембр (глибина звуку);
- підбір стилю акомпанементу (дає можливість варіювати стиль гри, підходити до цього творчо);
- вбудований секвенсор (записує музику у пам’ять інструменту, дозволяючи аналізувати і працювати над отриманою композицією).
Існує набагато більше додаткових функцій, а також можливостей працювати з програмами та іншим обладнанням за допомогою роз'ємів та Bluetooth.
Зовнішній вигляд інструменту теж може відрізнятися за стилем, розміром та кольором. Підбираючи зовні привабливий варіант, можна акуратно вписати його в інтер'єр або навпаки, вибрати яскравіший, надихаючий дизайн.