Сьогодні трендом у світі психології є «червоні прапорці». Це знаки та попереджувальні сигнали, які свідчать про негаразди. Проте ми розберемо так звані «зелені прапорці» — ознаки того, що все йде правильним і безпечним шляхом.
«Зелені прапорці» в описі вакансії
Гарний опис вакансії має відповідати на всі ваші питання й бути прозорим. Декілька «зелених прапорців»:детальний опис обов’язків — це показує, що компанія точно розуміє, кого вона шукає і навіщо;
прозора інформація про зарплату — якщо в оголошенні є точна сума, то компанії нема чого приховувати;
можливості для професійного розвитку — якщо пропонують підвищення кваліфікації, безоплатні курси, то піклуються про співробітників.
Загалом звертайте увагу ще й на репутацію компанії. Необхідно не тільки вивчити опис вакансії, але ще й знайти відгуки інших працівників.
«Зелені прапорці» на співбесіді
Якщо у вакансії вас усе влаштовує, не забудьте проаналізувати на «прапорці» саму співбесіду. Ознаки того, що буде комфортно працювати на цій посаді:- з вами спілкуються ввічливо та професійно — це базові речі, однак деякі представники бізнесу не покращують корпоративну культуру;
- чітко пояснюють процес відбору — якщо дають конкретні строки, то це свідчить про організованість і повагу до часу;
- вас просять ставити питання — це говорить про відкритість до діалогу, прозорість;
- є залучення до корпоративної культури — розповідь про цінності, місію компанії допомагає зрозуміти, чи перетинається ваше бачення.
Отже, в роботодавцях обов’язково варто відшукувати «зелені прапорці». Починайте аналізувати їхнє позиціювання ще на моменті знайомства з вакансією, а далі оцінюйте поведінку представника фірми на співбесіді.