З початку року фахівці виявили 83 порушення Кодексу газорозподільних систем
З початку року фахівці Чернівецької філії ГАЗМЕРЕЖІ виявили 83 порушення Кодексу газорозподільних систем, в тому числі випадки крадіжок газу. Більшість порушень, а це – 68, зафіксовано у фізичних осіб, нарахування штрафних санкцій за якими складає – 178,8 тис. грн. На юридичних осіб складено 15 актів на суму 1,5 млн грн. Загалом, збитки завдані державному Оператору ГРМ склали понад 1,7 млн грн.
Про це повідомляють у відомстві.
"Найбільшу крадіжку газу, працівникам Чернівецької філії, вдалося зафіксувати в Дністровському районі. У вересні, було виявлено факт несанкціонованого відбору газу.Одне з приватних підприємств отримувало газ через приєднаний газопровід, однак він не обліковувався через лічильник газу. В такий спосіб, було здійснено крадіжку енергоресурсу на близько 680 тисяч гривень", - йдеться у дописі.
Матеріали по цій справі передано до правоохоронних органів. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.
У випадку виявлення крадіжки газу споживач-порушник має сплатити за незаконно використані кубометри за граничними об’ємами споживання у порядку, встановленому Кодексом газорозподільних систем, в розмірі граничних норм споживання, що в рази перевищує вартість санкціонованого відбору. Тож «заощадити» у такий спосіб не вдасться.
Фахівці компанії відстежують сторонні втручання в роботу газорозподільних мереж за допомогою спеціального сучасного обладнання. Це дозволяє швидше та ефективніше знаходити місця втрат, а також підтверджувати факти втручань.
Після виявлення незаконних втручань, більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір природного газу передбачені законом штрафні санкції. В іншому випадку питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому споживач-порушник має сплатити ще й судові витрати.