Віталій Олійник/ Укрінформ
За його словами, ідею сходження на Говерлу запропонували самі військові під час одного із попередніх походів. Участь у піднятті на вершину зголосилися взяти троє бійців. Кожному із них у різний час ампутували ногу та встановили механічний протез.
Усі троє змогли дістатися до вершини Говерли. Зокрема, це Андрій Ільїн, Валентин Фіщук, та Гавриїл Петращук. Двоє із них вперше піднялися на Говерлу.
Віталій Олійник/ Укрінформ
Допомагали військовим на протезах піднятися на Говерлу гірські рятувальники із Буковини та Прикарпаття. Вони супроводжували групу та встановили кілька мотузкових перил на найбільш різких підйомах по маршруту сходження.
Андрій Ільїн сам родом із Херсонщини, довгий час проживав у Миколаєві. Та після лікування і реабілітації у Чернівцях вирішив перебратися жити у столицю Буковини. Каже, що раніше ніколи не піднімався так високо у гори. Був одним з ініціатором цього походу. Адже хотів довести собі й оточуючим, що життя із протезованою ногою може і має бути повноцінним.
Це вже другий захід проєкту "Мандротерапія", в якому він взяв участь. Першого разу вони з хлопцями ходили у похід буковинськими горами.
Загалом, в рамках проєкту "Мандротерапія" до активних подорожей вдалося залучити близько 200 військових, які проходять реабілітацію на Буковині. Раніше для них організовували похід буковинськими печерами, військові брали участь у сплаві Дністром, ходили у походи Буковинськими Карпатами, брали участь у різних екскурсіях, майстер-класах тощо.
Віталій Олійник/ Укрінформ
Віталій Олійник/ Укрінформ