З дитинства Кельвін спостерігав за роботою бабусі, яка була швачкою, він годинами вчився шити, а згодом звичайне хобі переросло в бажання стати модельєром Всесвітньовідомий модельєр Кельвін Кляйн народився 19 листопада 1942 року в Бронксі, Нью-Йорк, у сім’ї американців українського-єврейського походження. Його батько, Лео Кляйн, був емігрантом із села Бояни, Чернівецької області (нині – с.Бояни, центр Боянської сільської громади Чернівецького району Чернівецької області). Мати – Флора Штерн, народилася вже в Америці, але була донькою емігрантки із Буковини, повідомляє ukrainianchi.com.
Батьки важко працювали, щоб забезпечити дітей найнеобхіднішим та привчали їх змалечку тяжко працювати. З дитинства Кельвін завжди був наполегливим: мама майбутнього дизайнера підтримувала його в мистецьких ініціативах. Спостерігаючи за бабусею, яка була швачкою, Кельвін годинами вчився шити і малювати скетчі, на яких зображував жінок у костюмах і платтях. Згодом звичайне хобі переросло в бажання стати модельєром.
Він відвідував школу мистецтва й дизайну в Нью-Йорку, яку так і не закінчив. Згодом продовжив навчання в Нью-Йоркському технологічному інституті моди. Здобувши освіту, у 1962 році він навчався у виробника плащів і костюмів Дена Мільштейна та декілька років допомагав йому створювати дизайни вбрання, наслідуючи європейську моду.
Цікавим є те, що американські дизайнери 1950-60-х років всіляко намагалися копіювати паризьку моду, яка вважалася еталоном. Кельвін Кляйн прагнув це змінити: він хотів внести щось нове та при цьому, аби це «нове» відповідало потребам американців: функціональність, стиль і комфорт. Молодий дизайнер мріяв розпочати діяльність над власним брендом й ніщо не могло його зупинити – навіть те, що в нього не було заощаджень і він підробляв у батьковому продуктовому магазині. Понад усе він прагнув створювати нові дизайни.
У 1968 р. модельєр разом із своїм другом Баррі Шварцом заснував компанію «Calvin Klein», надихнувшись стилем нью-йоркської молоді. Засновники бренду стали головним «модним» тандемом Америки 1970-80-х. Стати відомими їм допоміг щасливий випадок. Перше замовлення вони здобули випадково: віце-президент відомого американського магазину «Bonwit Teller» помилився поверхом і зайшов до ательє Кляйна. Чоловік був вражений дизайном і неординарністю одягу, тому зробив для свого універмагу замовлення на 50 000 доларів, що на той час було надзвичайно великою сумою. Після цього інциденту ім’я молодого модельєра стало відомим по всій Америці, а його лінія одягу була представлена в мережі магазинів «Bonwit Teller» та отримувала захоплені відгуки від покупців.
На фото - малий Кельвін Кляйн з батьками
Відео - @kontabas.ukraine