Аеропорт потрапив у топ-10 Європи. У січні обслужено 330 тисяч пасажирів, що на 62%
Аеропорт столиці Молдови за рік у півтора рази збільшив кількість пасажирів, що обслуговуються.
Про це йдеться у публікації у DW.
Кишинівський аеропорт б'є рекорди. 2024 року він обслужив 4,1 мільйона пасажирів, що на 46% більше у порівнянні з попереднім звітним періодом. З цим показником повітряна гавань потрапила до топу найуспішніших у Європі в категорії Medium - від 1 до 10 мільйонів пасажирів на рік. У рейтингу Міжнародної ради аеропортів ACI Europe Кишинів зайняв другий рядок з ефективності, його прибуток склав 17,7 мільйона євро.
Початок 2025-го також рекордний: у січні обслужено 330 тисяч пасажирів, що на 62% більше, ніж роком раніше, а в лютому зростання становило 50,2%. До третини пасажирів – це громадяни України, що відображає вплив війни на трафік у регіоні. Зростання пасажиропотоку за рахунок українців фіксується другий рік поспіль.
Кожні 30 хвилин на дорозі біля кишинівського аеропорту зупиняються автобуси з України. До Одеси лише 180 кілометрів, тому рейси звідти вирушають щогодини, розповідає один із водіїв: "Для одеситів це вже свій міський аеропорт".
І це не розпіарений "Аеротрансфер", продовжує він, маючи на увазі проект, запущений з березня минулого року Одеською обласною військовою адміністрацією – з квитками на літак мешканці міста проходять кордон за прискореною процедурою.
Зараз дорога для всіх однаково займає чотири години, пояснює водій, і для автоперевізників це просто бізнес – українці активно не лише відлітають, а й прилітають додому, автобуси не йдуть назад порожніми.
Крім того, додає його колега з Вінниці, великі міста України організували до Кишинева своє підвезення громадян. Наприклад, він привіз пасажирів через Умань, не заїжджаючи до Одеси. Тому автобусів так багато і часто вони їздять парами.
Пасажири з України потягнулися до Кишинева за своїми авіакомпаніями. Поки що через війну небо закрите для польотів, українські авіаперевізники створили хаб в аеропорту Кишинева, щоб виконувати рейси на замовлення молдавських фірм.
Для цього, наприклад, українська SkyUp у середині 2023 року оформила реєстрацію на території ЄС та у столиці Молдови організувала базу для своїх п'яти літаків. А з травня 2025 року ця авіакомпанія запускає з Кишинева вже свої рейси за десятьма європейськими напрямками.