Книжка вийшла друком українською у видавництві «Човен» за підтримки Польського Інституту у Києві
У середу, 28 травня о 18:30 у Літературному целанівському центрі (вул. Кобилянської, 51) відбудеться презентація книжки польського репортера та воєнного кореспондента Павела Решки «Столик з видом на Кремль» за участю автора та модератора заходу Олександра Бойченка.
Про презентацію повідомляють організатори.
«Столик…» – незвична й надзвичайно талановита книжка. Сумна, іронічна й чесна. Це щоденник дорослішання. Павел Решка переконує, що «Столик…» – не репортаж, хоча й описує реальні події і реальних людей. Водночас перекладач книжки Олександр Бойченко вважає, що це автобіографічний роман із кільцевою композицією, цілим арсеналом художніх прийомів і величезною кількістю прямих та зашифрованих цитат.
Якби Бальзак не назвав колись один зі своїх романів «Утрачені ілюзії», то тепер так міг би назвати свою книжку Павел Решка. Логіка його роману – це рух від зачарування до розчарування, від «здавалося» до «виявилося». Здавалося, що Росія може стати нормальною демократичною країною. Здавалося, що в Росії є опозиція. Здавалося, що російська культура – велика і гуманістична. Виявилося, що все це – ілюзії, які розсипаються на порох. Росія загалом – це дикість, руйнування і смерть.
«Насправді, – уточнює Олександр Бойченко, – у Павела Решки ніколи не було ілюзій щодо російської влади і навіть щодо російського народу, руками якого ця влада століттями винищувала все, до чого могла дотягнутися. Про давніші російські злочини Решка багато читав, на новітні вдосталь надивився в Чечні і Грузії. Та все ж він ще деякий час покладав несміливі надії на «ліберальну інтелігенцію», з представниками якої встиг потоваришувати за роки роботи кореспондентом у Москві. 2014 рік ці надії похитнув, 2022-й остаточно їх поховав. У Бучі, Бородянці й Ірпені Росія, на думку Павела, скоїла самогубство і сама себе запакувала у чорний поліетиленовий мішок. Ось про це він і написав у своїй художньо-репортажній книжці. Чи потрібна вона в Україні? Гадаю, потрібна, бо вона і про нас, і про нашого ворога, який – попри своє духовне самогубство – продовжує вбивати нас фізично. Щоб ефективно йому протистояти, цього ворога треба добре розуміти. Павел Решка пізнав його зсередини і тепер майстерно ділиться своїм знанням із читачами».
Книжка вийшла друком українською у видавництві «Човен» за підтримки Польського Інституту у Києві.
Що відомо про автора?