Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

В Україні прогнозують брак черешні, вишні та абрикосів через весняні заморозки

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Ціни на ці ягоди та фрукти цьогоріч будуть набагато вищими, ніж зазвичай Реклама

Через весняні заморозки в Україні може виникнути брак кісточкових фруктів – вишні, черешні, а також абрикосів. Абрикоси постраждали найбільше за інших, втрати майбутнього врожаю вишні та черешні оцінюють від 35 до 55%.

Як пишуть аналітики платформи EastFruit, третя хвиля весняних заморозків, яка накрила Україну наприкінці квітня, спричинила значні втрати у садівництві.
 
 
«Найбільше постраждали абрикоси, а ось вишня та черешня постраждали меншою мірою», – йдеться в повідомленні.

Згідно з попередніми оцінками, наразі втрачене близько 45-55% врожаю черешні, насамперед у південних регіонах країни, де зосереджене основне виробництво. У центральних областях втрати були вищими ніж на півдні, але площі черешні тут є меншими. Щодо вишні, то аналітики EastFruit, оцінюють втрати цієї ягоди в 35-50%.

«Цікаво, що збитки були вищими в північних регіонах. Вишня в Україні йде в основному на заморозку для експорту та на переробку. І ця позиція, мабуть, стане досить дорогою, особливо на тлі очікуваних високих цін на малину в літній період», – пише EastFruit.


Після окупації російськими військами традиційних регіонів вирощування черешні та фактичного знищення основної частини плантацій збільшилась залежність країни від імпорту черешні. Як прогнозують, ціни на черешню цьогоріч будуть ще вищими, ніж зазвичай.

Турецькі експортери оцінюють, що вартість цієї ягоди під час масового збору та продажу до їхших країн буде у середньому на 75% вищою ніж торік.

Водночас, як повідомив голова «Асоціації садівників, виноградарів та виноробів» Володимир Печко у коментарі УНН, з черешнею в Україні ситуація може виявитися більш-менш стабільною. Оскільки від приморозків постраждала рання черешня, а пізня ще не квітне.

«По абрикосу дуже важка ситуація, тому що це ризикова культура й не перший рік абрикос страждає. Не можна сказати, що зовсім українці залишаться без абрикосів, але є велика ймовірність того, що у супермаркетах не буде українських», – розповів Печко.

EastFruit зазначає, що абрикоси цьогоріч будуть дорогими по всій Європі через приморозки в Молдові, Болгарії, Греції, Румунії, Сербії, Італії, Україні, Угорщині та інших країнах. Брак виробництва в Туреччині лише посилить ці проблеми. Україна імпортує від третини до половини усіх свіжих абрикосів з Туреччини, десь стільки ж завозиться з Молдови.

«Оскільки в 2025 році врожай абрикосу втратила не лише Туреччина, а й Молдова і сама Україна, то ціна на цей фрукт може зрости в рази і буде формуватися абрикосом з Іспанії. Отже, очевидно, що споживання абрикосів в Україні в 2025 році різко впаде, що дасть поштовх споживанню інших фруктів та ягід», – зазначили аналітики EastFruit.

Раніше заступник голови «Всеукраїнської аграрної ради» Денис Марчук заявляв, що заморозки в Україні завдали шкоди частині плодово-ягідних культур. Зокрема, може бути втрачено до 80% урожаю абрикосів і персиків.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
19:08
На міському пляжі Чернівців виявили відхилення у якості води: купатися не рекомендують
18:52
На Буковині розпочався сезон цвітіння лаванди
ФОТО
17:10
На Буковині відновлюються діти захисників із Чернігівської та Дніпропетровської областей
16:10
У Сторожинецькій громаді водій мотоцикла врілався в автівку
15:18
У Чернівцях мотоцикліст збив жінку на пішохідному переході
13:26
«Укрзалізниця» облаштує дитячий вагон на рейсі до Чернівців
12:42
У Чернівецькому та Вижницькому районах оголосили відбій повітряної тривоги
12:20
У Чернівецькій області оголосили повітряну тривогу
12:05
На Буковині проведуть в останню путь військовослужбовця Володимира Новака
10:51
У Дністровському районі оголосили повітряну тривогу
10:00
На Буковині прощаються з полеглим військовим Віталієм Білоножко
09:26
У Чернівцях мешканці будинку на Скальда скаржаться на забиту каналізацію
20:57
Неділя на Буковині буде спекотною: прогнозують до 30° тепла
19:41
Потяг між Києвом та Кишиневом курсуватиме щоденно
18:56
У Чернівцях та області оголосили відбій повітряної тривоги
18:33
У Чернівцях та області оголошено повітряну тривогу
18:04
Серце зупинилося просто в лікарні: на Закарпатті медики повернули до життя жінку
16:57
Горіла квартира та авто: за добу на Буковині сталося 5 надзвичайних подій
ФОТО
15:54
Понад 15 вулиць у Чернівцях до ночі залишися без води: список
14:57
На Буковині автівка збила велосипедиста: чоловіка госпіталізували
13:51
Живі статуї та музика: у центрі Чернівців проведуть фестиваль вуличного театру
АНОНС
12:58
У парку імені Шевченка триває ремонт скейт-майданчика
11:45
На Буковині чоловік зберігав і продавав наркотичні та психотропні речовини
10:05
Сьогодні у Чернівцях та області прогнозують до 30° тепла
09:25
Буковина прощається з відважним Героєм Валентином Боднарюком
23:43
У Дорошівцях на узбіччі спалахнула BMW: рятувальники ліквідували пожежу
ВІДЕО
23:28
Залишалися вірні військовій присязі: на Буковині попрощалися із загиблими воїнами
ВІДЕО
23:03
Аварія на Героїв Майдану: мотоцикліст зіткнувся із «Renault Duster»
ВІДЕО
22:45
Ведмідь залишив кабана без обіду на кордоні з Румунією
ВІДЕО
22:33
На Буковині ліквідували нарколабораторію, яка забезпечувала психотропами всю країну
ВІДЕО
22:05
Башту колектора кондитерської фабрики "Буковинка" підірвали: осколки пошкодили вікна будинку
ВІДЕО
21:52
Буковинця підозрюють у грабежі магазину в Чернівцях: він під вартою
20:31
У Чернівцях 25 червня презентують книгу «Про Чернівці, поки несуть каву»
19:34
У Сторожинецькій громаді випускники з 200 балами на НМТ отримають по 10 тисяч гривень
18:10
У Чернівецькому національному університеті зросла вартість навчання
Усі новини