Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

Безпека без кордонів: Буковина та Сучава об’єднують зусилля у масштабному освітньому проєкті

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина


Як захистити дітей під час стихійного лиха? Чи знає ваша дитина, як зупинити кровотечу або діяти при хімічній загрозі?

Відповіді на ці життєво важливі питання дає новий транскордонний проєкт SHIELD «Шкільна ідентифікація небезпек і освіта місцевих катастроф» (ROUA00270). Ця важлива ініціатива стартувала на теренах Чернівецької області завдяки фінансуванню Європейської Спільноти через Програму Interreg VI-A NEXT Румунія–Україна 2021-2027. Проєкт реалізується згідно з Фінансовою угодою між Європейським Союзом та Урядом України.

Виконавці/партнери Проєкту:
Головний Партнер 1 - Управління цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації
Партнер Проекту 2 - Інспекція з надзвичайних ситуацій Сучавського повіту «Буковина».
Партнер Проекту 3 - Громадська організація «Агенція інновацій та розвитку»

Мета проєкту: Покращення безпеки життя сільського та міського населення

Міжнародна команда заради безпеки громад Проєкт демонструє силу партнерства сусідніх країн, де кожен учасник робить свій внесок у створення безпечного середовища. Українська сторона представлена потужним тандемом влади та громадського сектору: Головний партнер: Департамент оборонної роботи Чернівецької обласної військової адміністрації. Саме вони координують стратегію та впровадження заходів у регіоні. Партнер проєкту 3: Громадська організація «Агенція інновацій та розвитку» (Україна). Експерти організації відповідають за інноваційну складову навчання та методичну підтримку. Надійним партнером з боку Румунії виступає Партнер проєкту 2: Інспекція з надзвичайних ситуацій Сучавського повіту «Буковина», яка передає європейський досвід реагування на кризові ситуації.

Сучасні класи безпеки: що отримають школи?

Одним із ключових етапів проєкту є модернізація матеріально-технічної бази. У межах проєкту десять шкіл буде обладнано класами з підготовки до надзвичайних ситуацій. У цих просторах з’являться меблі та мультимедійна техніка для навчання, комплекти з надання домедичної допомоги, засоби індивідуального захисту, рятувальне обладнання для відпрацювання дій на воді та під час пожеж, а також навчальні матеріали з безпеки дорожнього руху й профілактики інфекційних захворювань. Такий підхід дозволить поєднати навчання з практикою та підготувати дітей і шкільний персонал до дій у кризових ситуаціях.

«Кишеньковий рятувальник»: роль нових навчальних брошур.

Для того щоб знання не залишилися лише теорією, у школах-учасницях проєкту буде розповсюджено спеціальні інформаційні брошури. Ці матеріали охоплюють дві життєво важливі теми: зменшення ризиків стихійних лих та надання першої домедичної допомоги. У першому блоці доступною для дітей мовою пояснюється природа природних і техногенних загроз, а також чіткий алгоритм дій: як школяру врятуватися самому та допомогти іншим до, під час і після катастрофи. Друга частина слугує ілюстрованим довідником з порятунку життя: вона містить інструкції з оцінки стану потерпілого, зупинки кровотеч та інших невідкладних дій до приїзду медиків. Головна місія цих брошур  перетворити складні протоколи безпеки на прості й зрозумілі правила, які допоможуть дітям подолати паніку та діяти ефективно у будь-якій критичній ситуації. Це своєрідний «гід з безпеки», який дитина зможе принести додому, підвищуючи обізнаність усієї родини.

Загальна сума проєкту складає 398 727,63 євро (еквівалент 19 210 697 грн. за курсом Inforeuro за серпень 2025 р.), в тому числі грант ЄС – 358 854,86 євро (17 289 627 грн.) та співфінансування партнерів – 39 872,77 євро (10%, 1 921 070 грн.). Частка фінансування Європейського союзу для заходів, що впроваджуватимуться українськими партнерами на території Чернівецької області – 221 609,41 євро (10 677 141 грн.). Тривалість проєкту 12 місяців. Початок – 27 травня 2025 року. Завершення 26 серпня 2026 року.

Контактна особа – Микола Пасічник, проєктний менежер, тел. (050) 056 94 08, e-mail: agencyfid@gmail.com.

Ключову інформацію можна дізнатись на сайті www.ro-ua.net.

Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність ГО «Агенція інновацій і розвитку» і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління.

Програма Interreg VI-A NEXT Румунія-Україна 2021-2027 фінансується Європейським Союзом і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
17:27
Завтра на Буковині поховають військового Володимира Іващука, який загинув на війні з Росією
17:12
Майже без світла: Чернівціобленерго вкотре оновив графік погодинних відключень
17:09
Морози до -18° і тумани: прогноз погоди на 5 днів на Буковині
16:32
На годину більше без світла: новий графік відключень електрики для Чернівецької області
16:15
Безпека без кордонів: Буковина та Сучава об’єднують зусилля у масштабному освітньому проєкті
16:11
Оприлюднили адреси пунктів незламності у Чернівцях на випадок блекауту
16:01
Пістолет під сидінням: на кордоні з Молдовою затримали авто з арсеналом
ФОТО
15:50
Aromateque відкриває перший магазин у Чернівцях: новий простір нішевої парфумерії та косметики в ТРЦ Bukovyna Mall
15:17
Графік погодинних знеструмлень оновили на понеділок для Чернівецької області
14:40
Трагічна пожежа. На Буковині у вогні загинув пенсіонер
ФОТО
14:14
У Чернівцях затримали чоловіка, який змушував пенсіонерку жебракувати та відбирав гроші
ФОТО
13:39
На Буковині знову оновили графік погодинних знеструмлень
13:21
Світла буде ще менше. «Чернівціобленерго» оновило графік знеструмлень на 19 січня
13:06
На Івано-Франківщині потяг в'їхав в авто на переїзді. Постраждала 5-річна дитина
ФОТО
12:44
Буковина у жалобі. Сьогодні зустрічають траурний кортеж із загиблим воїном Володимиром Іващуком
12:17
На Буковині майже 100 шкіл перейшли на вимушені канікули
11:49
Після дзвінка псевдобанкірів чернівчанка втратила 125 тисяч гривень
11:05
У Чернівцях сталися два серйозні прориви на тепломережах
10:53
У Чернівцях зменшили кількість комунального транспорту
10:15
Курс валют у Чернівецьких обмінниках на понеділок
09:57
«Чернівціобленерго» оновило графік погодинних відключень на сьогодні
09:32
В горах Буковини тепліше ніж у Чернівцях. Прогноз синоптиків на сьогодні
09:08
Через аварію декілька вулиць у Чернівцях залишилися без води
08:44
До 15 годин без світла. Оновлений графік знеструмлень на Буковині у понеділок 19 січня
22:28
По пояс у снігу: як лагодять звʼязок у Карпатських горах у негоду
ВІДЕО
22:10
У Чернівцях навіть за -14°C у парку живуть папуги Крамера
ФОТО
21:27
У Львові суд оштрафував підполковника за те, що той не подзвонив начальнику
20:49
Ситуація не покращується: графік відключень на 19 січня для Чернівецької області
19:15
Знову оновлено графік погодинних відключень до кінця доби для Чернівецької області
19:10
Помер доцент Буковинського медичного університету та відомий стоматолог Михайло Касіянчук
18:50
Під час прогулянки на Цецино чернівчанин помітив косулю, яка вийшла до людей
ВІДЕО
18:35
Оновлений графік погодинних відключень до кінця доби для Чернівецької області
17:37
На Буковині 50 людей не задекларували доходи з еротичного сайту OnlyFans
15:45
У Чернівцях стався масштабний прорив на Ніжинській
ВІДЕО
15:29
Оновили графік погодинних відключень на неділю, 18 січня для Чернівецької області
Усі новини